תיעוד: כך חזר בו דורס לי זיתוני

קלוד אייזיק, שנמלט מישראל יחד עם חברו אריק רוביק, לאחר שפגעו בלי זיתוני ז"ל והפקירו אותה למות, חוזר בו מגרסתו הראשונה, לפיה נהג ברכב. בהקלטות שהגיעו לידי חדשות 2 הוא מאשים את רוביק באחריות לדריסה. "לא נהגתי, הייתי כמעט ישן באוטו, כשזה קרה". כך הוא נשמע

זמן קצר לאחר תאונת הפגע וברח שבה נדרסה למוות לי זיתוני ז"ל בספטמבר 2011 טען אחד החשודים בדריסתה, קלוד אייזיק, כי הוא זה שישב מאחורי ההגה. עכשיו הוא משנה את גרסתו. ההקלטות שבהן מספר אייזיק כי לא הוא נהג ברכב, אלא חברו אריק רוביק, הגיעו לידי חדשות 2. למרות הדברים, במשטרת ישראל עדיין סבורים כי אייזיק הוא שנהג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני אמרתי לך אני הולך למשטרה, ואני אגיד הכל בדיוק מה שקרה", אומר אייזיק. "לא נהגתי, אני אומר לך. אתה יודע את זה מהתחלה. אני הייתי כמעט ישן באוטו, ומתי שזה קרה, אחרי 100 מטר צעקתי תעצור, תעצור ותעצור. הוא עצר ואני ירדתי מהאוטו מצד ימין". 

לפני חצי שנה הוא נשמע כך בתוכנית "עובדה": "עצרתי מיד אחרי המכה, ירדתי מהאוטו, לא היה כלום". ועכשיו הוא נשמע כך: "ולמה הוא ברח (אריק רוביק) התחיל לפחד, אם הייתי נשאר שם, הייתי מקבל הכל בשבילו אתה יודע את זה. בגלל זה ברחתי אחרי כמה שעות. הוא ייכנס ישר לבית סוהר, אפילו גם אני, אבל הכל אני אגיד למשטרה".

חברה של לי זיתוני: אנחנו יודעים שהשניים האלה עבריינים

חייט עומד למשפט בצפרת על הונאה (באדיבות המשפחה)

על פי העיתון הצרפתי לה פריזיאן, עד עתה לקח על עצמו קלוד חייט את האחריות לדריסה כי רוביק הסכים לשלם בעבורו חוב לארגון פשע בישראל. עכשיו ההערכה היא שרוביק כנראה הפסיק לשלם, או שחייט הבין שהטבעת מתהדקת על צווארו. שינוי הגרסה של חייט הוא ככל הנראה הכנה ליום בו יעמוד לדין בצרפת, על דריסתה של זיתוני.

הבוקר נפתח משפט אחר נגד חייט, הפעם בשל הונאה. בחומרי הראיות נגדו הפיע מידע שאספו עליו בן זוגה של לי, רועי פלד וחבריה. פלד אמר לחדשות 2: "אנחנו יודעים שהשניים האלה עבריינים, ידענו את זה בעבר. אני מאוד מאוד שמח שהרשויות בצרפת עצרו אותם".