חשד: אב הכה את המלווה בהסעה של בנו לביה"ס

הורה לתלמיד כיתה ו' בקריית ביאליק התקשה לקבל היום את החלטת בית הספר להשעות את בנו. הוא ניסה להעלותו להסעה למרות התנגדות בית הספר ועובדת העירייה שאחראית על ליווי התלמידים. המלווה הפכה עד מהרה לקורבן של אלימות מילולית, שנגעה גם למוצאה ואף הוכתה על ידי האב ואיבדה את הכרתה

הוכתה כי קיימה הוראות. ציונה מנגיסטו (יוסי מנגיסטו)

אלימות קשה בהסעת בית הספר: אב מקריית ביאליק התקשה לקבל את הבשורה על השעיית בנו על ידי בית הספר, והחליט שהוא יגיע למוסד החינוכי - ויהי מה. בשעות הבוקר הוא ניסה להעלות את בנו להסעה כבכל יום, ונתקל בעובדת העירייה האחראית על ליווי ההסעה, שקיבלה הוראה מפורשת מבית הספר שלא להעלותו. זה נגמר במטר קללות שנגעו למוצאה - ואחר כך גם בתקיפה פיזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ציונה מנגיסטו, עובדת עיריית קריית ביאליק, הגיעה הבוקר כבכל יום לעבודתה בליווי הסעת אחד מבתי הספר. רק שאת היום הזה היא סיימה בבית החולים.

אב זועם שבנו הושעה מבית הספר, החליט להילחם במוסד ולהביאו למקום בכוח. ציונה פעלה על פי ההוראות וסירבה להעלות את הילד על ההסעה. אבל ההורה לא וויתר - הוא התקשר למכשירה הסלולרי של ציונה והחל לאיים עליה. "אני אחזיר אותך לאיפה שבאת", "אתיופית מסריחה", הטיח בה ולא חסך גם בקללות נוספות.

תקף לעיני התלמידים

אחר כך הוא ניתק את שיחת הטלפון וכעבור כמה דקות חיכה להסעה באחד הרחובות עם ילדו. הוא העלה את הילד בכוח להסעה ונטש את האלימות המילולית לטובת תקיפה פיזית. האב הכה באגרופו בפניה של ציונה ופגע באפה, לעיני הנהג והתלמידים.

"מצמרר אותי הסיפור הזה. חבל שהמדינה רואה אותנו כפחות מאנשים אחרים", סיפר היום בעלה של ציונה, יוסי, לחדשות 2 באינטרנט, "אנחנו משלמים מסים כמו כולם ואזרחים כמו כולם וחבל שזה קורה, אבל אנחנו חזקים. ממשיכים בחיים. ננסה למגר את התופעות האלה ונמשיך להלחם".

"הילדים שלנו נולדו פה, ישראלים לכל דבר", המשיך יוסי והבהיר: "אנחנו לא נשברים בגלל בנאדם כזה או אחר, אנחנו חיים עם הצבע שלנו ואנחנו לא פחות מאחרים".

המשטרה שוקלת להגיש כתב אישום

ציונה התעלפה מעוצמת המכה. מדממת ומחוסרת הכרה היא הובהלה לבית החולים רמב"ם בחיפה. המשטרה עצרה לחקירה את האב במקום, ומאוחר יותר שיחררה אותו לביתו בתנאים מגבילים - למעצר בית של חמישה ימים. כעת היא שוקלת גם הגשת כתב אישום.

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, מסר בתגובה: "אני רואה את האירוע בחומרה רבה ומצפה שהמשטרה תעביר מסר ברור של אפס סובלנות כלפי תוקפי עובדי ציבור ובמקרה זה כלפי המלווה. על מערכת אכיפת החוק למצות במהירות את ההליכים כנגד התוקף. שוחחתי עם האישה, איחלתי לה בריאות והבהרתי כי אנו עומדים מאחוריה ונסייע בכל דרך. מדובר באשה ועובדת יקרה ואנו מחכים לשובה לעבודה".

ח"כ אללי אדמסו מהליכוד, שהושבע לתפקידו בשבוע שעבר, אמר "ששמעתי על המקרה הזדעזעתי. אסור שתהיה בקרבנו אלימות באשר היא, ובמיוחד כלפי עובדי ציבור הממלאים נאמנה את תפקידם. אני מצפה שרשויות האכיפה ימצו את הדין עם התוקף. ביחד נילחם וננצח את האלימות המסוכנת הזו מקרבנו".