פסיכיאטרית חשודה כי העניקה אישורים לצעירים חרדים שרצו להשתמט מצה"ל

פסיכיאטרית בת 60 תושבת ירושלים, נעצרה בחשד שהעניקה אישורים רפואיים תמורת תשלום לצעירים חרדים שביקשו להשתחרר מהצבא. משרד הבריאות יבדוק האם האישורים שנתנה אכן כשירים

פטורים תמורת תשלום ("חדשות 24")

רופאה מעלה בתפקידה? שוטרי מחלק ההונאה במחוז ירושלים עצרו היום פסיכיאטרית, שעל פי החשד העניקה חוות דעת מקצועיות לבני ישיבות שהתכוונו להשתמט משירות צבאי. הודות לחקירה סמויה שהתנהלה בצה"ל, הצליחו השוטרים לשים את ידיהם על אשת המקצוע, ששוחררה בתום חקירתה בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה החלה בעקבות פנייה של שלטונות צה"ל למשטרת ירושלים אודות פעילותה החשודה של הפסיכיאטרית, שמפרטי חקירה שהתנהלה בנושא עולה, כי הרופאה נהגה לרשום חוות דעת לשלטונות הצבא, ובהן היא ממליצה לשחרר את הצעירים הפונים אליה משירות צבאי - עקב מצבם הנפשי הרעוע, לכאורה.

הפסיכיאטרית: "מצב הצעירים שטופלו על ידי חייב שחרורם"

בחקירתה טענה הפסיכיאטרית בת ה-60 כי אכן נתנה את האישורים ולדבריה, "מצבם של כל הצעירים שקיבלו את הפטורים חייב את שחרורם מהצבא".

בתום חקירתה שוחררה הרופאה לביתה בתנאים מגבילים, וגורמים במשטרת ירושלים ציינו כי צעירים חרדים נוספים טענו שמספר הפטורים שהעניקה הפסיכיאטרית גדול הרבה יותר. עוד נמסר, כי הצעירים שקיבלו את חוות דעתה של אשת המקצוע, זומנו כדי למסור עדותם במשטרה.

בכוונת המשטרה להעביר את הנושא לטיפול משרד הבריאות על מנת שזה יבדוק האם חוות הדעת שהעניקה הפסיכיאטרית אכן כשירות.