המשטרה: "אין ודאות שאלגבי נרצח בידי פורצים"

בצהריים הובא למנוחות איציק אלגבי, שנדקר אתמול למוות במושב אביחיל בשרון. למרות טענות המשפחה, במשטרה עדיין לא מצאו עדויות חד משמעיות לכך שהרצח בוצע על ידי פורצים, וכעת נבדקים כיווני חקירה נוספים. בתו של איציק, לירון, שחזרה את רגעי האימה: "חששתי שיש עוד אנשים בפנים. לא העליתי על דעתי שזה יגיע למצב כזה"

במשטרה ממשיכים בחקירת הירצחו של איציק אלגבלי במושב אביחיל, אמש. בדיקת מחלקת הזיהוי הפלילי עד כה עדיין לא העלתה באופן ודאי כי הרצח בוצע על רקע פריצה לביתו של אלגבי. בשלב זה מדובר רק בכיוון חקירה שמתווסף לכיווני חקירה אחרים, הנבדקים על ידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר אתמול טענו בני משפחתו של אלגבי ז"ל כי הרצח בוצע על רקע פריצה. אלא שבדיקת המשטרה העלתה כי אין ודאות מוחלטת שכך היה, וזאת בהתבסס על העובדה שלא נמצאו סימנים מובהקים של פריצה או של גניבת רכוש.

על כן, במשטרה בודקים כעת, בין השאר, אם אלגבי קיבל לאחרונה איומים על חייו או היה מסוכסך עם גורם כלשהו. יחד עם זאת, במהלך הלילה נתפסה באזור הרצח כנופיית פורצים שפעלה באזור וכעת נבדק האם הייתה לה קשר לאירוע.

מהמשטרה נמסר הערב לחדשות 2: "באירוע המצוין נפתח תיק פלילי. אנשי מחלקת זיהוי פלילי ביקרו בזירה ולא העלו ממצאים שיכלו להוביל לחשודים פוטנציאליים. המשטרה הקימה לפני מספר חודשים תחנה חדשה - משטרת שדות, מתוך הכרה בצורך לתת שירות טוב יותר וזמין יותר לתושבי האזור".

בינתיים, במושב אביחיל עדיין מתקשים לעכל את שאירע אמש. במהלך ארוחה משפחתית הלך אלגבי ז"ל ליחידת הדיור של בתו כדי להביא לחם. כשבני המשפחה ראו שהוא מתמהמה ולא חוזר, הם יצאו לבדוק היכן הוא. אלא שאז לירן מזרחי, בתו של אלגבי, מצאה את אביה מתבוסס בדמו. "החלון של הבית היה פרוץ, קצת חששתי להיכנס שאולי יהיה עוד אנשים בפנים", סיפרה הבת. "קראתי לאמא שלי וביקשנו מהאנשים של מד"א שיעשו סיורים לבדוק שאין אף אחד בבית אבל היו סימני פריצה".

בתו של אלגבי הוסיפה כי "אף פעם לא חששנו לחיים שלנו, פחדתי לראות גנבים בלילה, אבל לא העליתי על דעתי שזה יגיע למצב כזה".

תושבי המושב:"אנחנו כמו ברווזים במטווח"

פריצות לבתים במושב אביחיל הם עניין שבשגרה מתברר. אחת השכנות של משפחת אלגבי סיפרה על חוסר הביטחון שהם מרגישים: "אנחנו פוחדים. אני כל הזמן עם הבת שלי בטלפון מהרגע שהיא נכנסת למושב. השוטרים באים רושמים פתק ולא רואים אותם יותר".

אלי, שמתגורר גם הוא במושב באזור השרון מספר שכבר שנים תושבי המקום מתריעים על השודדים הרבים במקום. "הילדים שלנו בפחד ולא יוצאים בלילות, אין לנו ביטחון - אנו לא מרגישים שהמדינה והרשות המקומית עושים הכל כדי להגן עלינו ועל ילדינו", הוא ציין.

התושבים אומרים כי הם שומעים מדי לילה פורצים בבתים ומתקשים להשכיב את ילדיהם לישון. "אנחנו לא חיים, לא ישנים בלילות, אני כל הלילה ער עם הילדים שלי, אני מנסה להרגיע את הילדים שלי ומספר להם סיפורים אבל זה לא עוזר, כל שני וחמישי זה קורה, אני שומע את הפורצים בלילות", סיפרה אחת מהן.