נחשפה מעבדת החבלה הגדולה ביותר בישראל: בן 19 חשוד במכירת מטענים לפושעים

הותר לפרסום: בן 19 ו-18 חשודים נוספים נעצרו בחשד להקמת מעבדת חבלה גדולה ומתוחכמת בביתו של הצעיר, שם ייצר על פי החשד מטעני חבלה ומכר אותם לגורמים פליליים במאות שקלים. הוא פעל עם שותפים, חלקם בני משפחתו. המשטרה: "המטענים יכלו לגרום להרג המוני". 12 מהחשודים יובאו להארכת מעצרם

"יכלו לגרום להרג רב", הפשיטה על הבית (חדשות 2)

הותר לפרסום כי משטרת תל אביב עצרה צעיר כבן 19 ו-18 מעורבים נוספים בחשד למכירת עשרות מטעני חבלה לגורמים פליליים, לאחר שהכינו אותם במעבדת החבלה הגדולה והמתוחכמת ביותר שנחשפה עד היום בישראל. 12 מהם יובאו היום להארכת מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, החשוד הקים מעבדת חבלה בביתו שנמצא באזור בעל צפיפות אוכלוסין גבוהה, החזיק שם מרכיבים תקניים ולא תקניים, מטען חבלה, חומרים נפיצים ומערכת הפעלה אלחוטית, ומכר אותם במאות שקלים בשיתוף סייענים שלו - מפיצים וסוחרי משנה.

מהחקירה עולה שאת הידע הטכני שלו שאב הצעיר מאתרי אינטרנט שונים, תוך שהוא מבצע ניסויים בביתו. את מרכיבי המטענים הוא רכש מחברות כימיקלים. החשוד פעל עם מעורבים נוספים, ביניהם בני משפחה אשר סייעו לו בייצור המטענים.

"המטענים יכלו לגרום להרג המוני"

בנוסף לחשוד המרכזי, נעצר גם בעל חברה להפעלת זיקוקין אשר על פי החשד הוא זה שסיפק את השלטים ואת החומרים לבניית והפעלת המטענים. החשודים גם עסקו בייצור אקדחים מאולתרים באזור התעשייה בבת ים.

מערך החבלה המחוזי שהיה שותף לחקירה הסמויה, בחן את המטענים וקבע כי מדובר בכאלה בעלי עוצמה אדירה אשר היו יכולים לגרום להרג המוני. אנשי החבלה קבעו כי המטענים שנתפסו מוכרים כחומרים ששימשו פיגועי טרור בחו"ל.