יום לאחר הרצח: "אנחנו כמו ברווזים במטווח"

יום לאחר שאיציק אלגבי בן ה-61 נרצח על ידי שודדים כשהפתיע אותם, ביישוב אביחיל שבשרון זועמים על התנהלות הרשות והמשטרה וטוענים כי הם בסכנה תמידית. "אנחנו לא ישנים בלילה, אני נסה להרגיע את הילדים שלי ומספר להם סיפורים אבל זה קורה כל שני וחמישי", סיפר אחד מתושבי האזור. במשטרה עדיין מנסים לאתר חשודים

"אנחנו לא ישנים בלילה ומרגישים כמו ברווזים במטווח" - כך אומר הבוקר אלי, אחד מתושבי אזור השרון, ביום לאחר שאיציק אלגבי בן ה-61 ממושב אביחיל נדקר למוות על ידי שודדים, אותם הפתיע בשעת מעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענתו, כבר מזה מספר שנים שתושבי המקום מתריעים על השודדים הרבים במקום. "הילדים שלנו בפחד ולא יוצאים בלילות, אין לנו ביטחון, ואנו משקיעים בבתים מבחינת מיגונים, כלבים וכל מה שאפשר - אנו לא מרגישים שהמדינה והרשות המקומית עושים הכל כדי להגן עלינו ועל ילדינו", הוא ציין.

התושבים שומעים מדי לילה פורצים בבתים ומתקשים להשכיב את ילדיהם לישון: "אנחנו לא חיים, לא ישנים בלילות, אני כל הלילה ער עם הילדים שלי, אני מנסה להרגיע את הילדים שלי ומספר להם סיפורים אבל זה לא עוזר, כל שני וחמישי זה קורה, אני שומע את הפורצים בלילות".

במקביל, כוחות משטרה עדיין מנסים הבוקר לאתר חשודים במעשה ומסוק משטרתי פועל באוויר כדי לגלות מי אחראי למותו של אלגבי בן ה-61.

יצא להביא לחם ונדקר למוות: "איש מקסים ללא אויבים"

איציק אלגבי בן ה-61 יצא אמש להביא לחם לארוחת הערב המשפחתית, אך לא תיאר לעצמו שכך יסיים את חייו. הוא יצא מיחידת הדיור של בתו הסמוכה לביתו, ונרצח בדקירה על פי החשד על ידי פורצים, כך העלה תחקור ראשוני של המשטרה על התקרית במושב אביחיל אמש.

"הוא היה בנאדם משכמו למעלה", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט אחיו של אלגבי, גבי. "הוא טיפל בחמתו וכל מי שהיה צריך פנה אליו והוא עזר לו". הוא העריך כי אחיו נלחם עם השודדים כשראה אותם: "הוא התמודד איתם אבל אני חושב שהפתיעו אותו, במשפחה יש הלם, זה לא דבר שקל לקבל אותו ואני מקווה מאוד שייתפסו את הפורצים האלה ויעמידו אותם לדין".

"אבא שלי איש מקסים, אהב לעזור לכולם ואהב אנשים", אמרה אמש לחדשות 2 בתו מירב. "אין לנו אויבים, קשה לנו כרגע". אלגבי הוא דור חמישי במושב ונחשב לאחד מהמייסדים ועסק בחייו בחקלאות.
על פי החשד, הפורצים הופתעו לראות אותו בבית, דקרו אותו למוות בפלג גופו העליון וברחו מהמקום. פרמדיקים של מד"א מרחב שרון שהגיעו למקום ניסו להחיותו אך נאלצו לקבוע לבסוף את מותו.