חשד: תושב חוזר מארה"ב ניסה להבריח אלכוהול ופרוות במכולתו

בודקי המכס בנמל חיפה שבדקו הבוקר את תכולתן של שלוש מכולות השייכות, על פי החשד, לתושב חוזר מארה"ב - גילו לתדהמתם כמויות מסחריות של מוצרים מסוגים שונים שהיו מיועדים, לכאורה, להימכר בארץ. חוקרי המכס פתחו בחקירת המקרה

(מכס חיפה)

תושב חוזר מארה"ב שנשא עמו שלוש מכולות ובהן מה שאמור היה להיות רכושו האישי, נעצר בבדיקת המכס לאחר שבעת השיקוף - הבחינו המפענחים בסימנים המעידים על הברחת סחורות מחשידות. כשבדקו את המשא כדי לעמוד על תכולתו - גילו להפתעתם כמויות מסחריות של שתייה חריפה, מוצרי טואלטיקה ומזון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התפיסה אירעה בשבוע שעבר, אז הגיע התושב החוזר מארה"ב לביקורת הגבולות בנמל חיפה, ככל הנראה כדי לשחרר את המכולות שבתוכן שלח את מטלטליו אל מעבר לים. בעת בדיקת הסחורה במכונת השיקוף, הבחינו בודקי המכס בסימנים חשודים המעידים על הברחת סחורות, לכאורה - ושלחו את המכולות לבדיקה פיזית.

בדיקת מטלטליו של התושב החוזר אימתה את חשדם של בודקי המכס, כשבמכולות שעגנו בנמל נמצאו, בין השאר, 400 בקבוקי שתייה חריפה מסוגים שונים, יותר מ-100 עטים יקרי ערך, מאות יחידות של מוצרי טואלטיקה וכ-150 ק"ג מזון - שחלקו התקלקל בדרך לארץ. עוד נמצאו בבדיקה כ-550 פרוות מסוגים שונים שהועברו לבדיקת מעבדה על ידי נציג רשות הטבע והגנים, כדי לבדוק האם מדובר בסוגים האסורים בייבוא.

מדוברות המכס נמסר כי "פרטי המקרה עדיין נמצאים בבדיקה".