חברתו של רז אטיאס ז"ל: "אני לא מצליחה להתאושש מהלילה ההוא"

חברתו של רז אטיאס מספרת לראשונה על האירועים שקדמו לניסיון ההתאבדות המשותף של השניים שהסתיים במותו של הנער בן ה-18 מירי מתנדבי המשטרה. "ההורים שלו איימו שיצטרך לעזוב את הבית אם לא ייפרד ממני", אמרה. "אמא שלו אמרה לי שאם יקרה לו משהו, אז הדם שלו יהיה על הידיים שלי"

תחושות קשות, הנערה מדברת (חדשות 2)

יממות ספורות לאחר האירוע ששינה את מסלול חייה, מדברת ז', בת זוגו של רז אטיאס ז"ל, על ניסיון ההתאבדות של השניים שעלה במותו של הנער בחילופי אש עם מתנדבי המשטרה. "אני לא מצליחה להתאושש מהלילה ההוא", סיפרה לעיתון מעריב. "יש לי תחושות קשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממיטת בית החולים סיפרה הנערה למשפחתה על מערכת יחסים קשה שחווה רז עם משפחתו. "רז היה נתון במערכת יחסים סבוכה עם ההורים שלו, הוא חשב שאכזב אותם", אמרה. "ההורים אמרו לו שאם לא יעזוב אותי, יצטרך לעזוב את הבית".

"אמו רצתה שניפרד בגלל ההיריון, היא צעקה עליי, הטיחה בי האשמות, אמרה לי לנתק מגע - היא שונאת אותי", סיפרה ז' על השתלשלות האירועים שקדמו לאסון. ""אמא שלו אמרה לי שאם יקרה לו משהו, אז הדם שלו יהיה על הידיים שלי".

אמש שוחחה אמה של הנערה שוחחה עם כתבים ואמרה כי התוכניות של המשפחה הן "להבריא את הילדה". לדבריה, "היא אמורה לקבל טיפול וצריכה להמשיך הלאה. בוודאי שלא נמשיך את ההיריון. אין ספק בכלל, היא בת 17. בכך יסתיים הקשר שלנו עם משפחת אטיאס".

האם סיפרה כי לא היתה מודעת להיריון של בתה. "מאוד חבל לי שלא ידעתי מזה, שלא אמרו לי, לא התקשרו אליי", אמרה. "לא האמנתי שזה עד כדי כך נואש. הרצון שלהם לסיים את הלחץ הנפשי היה מאוד חזק".

 

פרשת מותו של רז אטיאס - הסיקור המלא:

אם הנערה: "היא תפסיק את ההריון"

"השוטרים באירוע לא נהגו כשורה" 

מקורביו של אטיאס: "הוא היה ילד נורמטיבי לחלוטין"

בת ה-17 משחזרת את מותו של אטיאס: "תכננו להתאבד בימים האחרונים"

צעיר בן 18 איים להתאבד עם חברתו ונורה למוות