אמה של הנערה: "היא תפסיק את ההריון"

תחקיר המשטרה של האירוע בו נורה למוות רז אטיאס, לאחר שאיים להרוג את חברתו ולהתאבד, מעלה כי מתנדבי המשטרה פעלו על פי הנהלים. בעדותה במשטרה סיפרה הנערה: "כשהגיעו השוטרים רז התחרפן וצעק להם תלכו מפה, הוא הוציא את היד וירה מהחלון". אמה: "לא נמשיך את ההיריון, בכך יסתיים הקשר שלנו עם משפחת אטיאס"

בני משפחתו של רז אטיאס בן ה-18, שנורה למוות על ידי מתנדבי המשטרה ביער ליד בית שמש לאחר שאיים להרוג את חברתו ולהתאבד, העלו טענות קשות נגד תפקודם של המתנדבים, אך התחקיר של משטרת ירושלים קובע כי הם פעלו ללא דופי. בעדותה במשטרה אמרה חברתו בת ה-17 של אטיאס כי הוא פתח בירי לעבר המתנדבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשהגיעו השוטרים רז התחרפן וצעק להם - תלכו מפה", אמרה הנערה. "הוא הצמיד לי את האקדח לעורף. אמרתי לו - נשמה, אל תהרוג אותי! ברגע הזה קיבלתי רגליים קרות. רז הוציא את היד וירה מהחלון אל השוטרים".

"פתחתי את הדלת, יצאתי ועמדתי מחוץ לרכב", היא המשיכה. "הייתי קפואה. לא ידעתי מה קורה עד שבא שוטר ולקח אותי".

אמה של הנערה: "רוצים להבריא אותה"

אמה של הנערה שוחחה הערב עם כתבים ואמרה כי התוכניות של המשפחה הן "להבריא את הילדה". לדבריה, "היא אמורה לקבל טיפול וצריכה להמשיך הלאה. בוודאי שלא נמשיך את ההריון. אין ספק בכלל, היא בת 17. בכך יסתיים הקשר שלנו עם משפחת אטיאס".

היא סיפרה כי כלל לא ידעה שבתה בהריון. "מאוד חבל לי שלא ידעתי מזה, שלא אמרו לי, לא התקשרו אליי. לא האמנתי שזה עד כדי כך נואש. הרצון שלהם לסיים את הלחץ הנפשי היה מאוד חזק", אמרה האם. 

"אם רק היו משתפים אותי היה ניתן למצוא פתרון", הוסיפה בכאב. "הייתי יכולה לפתור את זה, בעזרת שתי המשפחות. אני בטוחה שאם זה היה הפוך הייתי משתפת את הצד השני חבל לי שזה נגמר בצורה הזאת".

 

פרשת מותו של רז אטיאס - הסיקור המלא:

"השוטרים באירוע לא נהגו כשורה" 

מקורביו של אטיאס: "הוא היה ילד נורמטיבי לחלוטין"

בת ה-17 משחזרת את מותו של אטיאס: "תכננו להתאבד בימים האחרונים"

צעיר בן 18 איים להתאבד עם חברתו ונורה למוות