מקורביו של הנער שנהרג בניסיון ההתאבדות: "הוא היה ילד נורמטיבי לחלוטין"

מקורביו ובני משפחתו של רז אטיאס בן ה-18 שרויים בהלם מאז נודע דבר מותו בחילופי האש עם מתנדבי המשטרה, במהלך ניסיון התאבדותו המשותף עם חברתו בת ה-17, הלילה סמוך לבית שמש. הוא הובא בשעות הצהריים למנוחות בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. בני משפחתו דורשים למצות את חקירת נסיבות האירוע

בבית העלמין סגולה בפתח תקווה הובא בצהריים למנוחות רז אטיאס (18), הצעיר שנהרג הלילה בחילופי האש עם מתנדבי המשטרה, במהלך ניסיון התאבדות משותף עם חברתו בת ה-17. בני משפחתו וקרוביו קיבלו בהלם את הידיעה על מותו וקראו לחקור עד תום את התנהלות המשטרה בתקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא היה הילד נורמטיבי לחלוטין", אמרו היום מוריו במוסד הלימודי בו למד בצפון. המורים והצוות החינוכי החליטו לכנס את התלמידים במקום, ולסייע להם בליווי פסיכולוגים במהלך השבוע הבא.

בני משפחתו של אטיאס התקשו לקבל את הבשורה. "המקרה הזה לא מתאים לו", סיפרה היום דודתו של אטיאס. "נבדוק את התנהלות בתקרית עד תום ונגלה את האמת. ההורים של רז לא מעכלים את מה שקרה וייקח להם זמן להתאושש".

בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים מאושפזת במצב קל חברתו בת ה-17 של אטיאס. בשבועות האחרונים התברר לנערה כי היא נכנסה להריון, ובמשטרה בודקים אם עובדה זו מהווה את הרקע לתקרית כולה. מעדות ראשונית שכבר נגבתה מהצעירה עולה כי היא והחבר תכננו להתאבד בימים האחרונים. הם סיפרו על כך לחבריהם הקרובים ואפילו השאירו מכתב התאבדות.

בנוסף, שלח הצעיר הודעה למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט בה פירט על תכניותיהם של השניים. "בשעות הערב יתאבדו זוג צעירים באחת החורשות בדרך. בבקשה אל תנסו לעצור בעדנו", כתב. ההודעה הועברה למשטרה, שביצעה איכון לטלפון הסלולרי של הצעיר.

חקירת המשטרה מעלה כי הצעיר גנב את האקדח שהוחזק אצל אביו ברישיון, לקח את המכונית של הוריו ויצא לאסוף את חברתו. סמוך לחצות הגיעו השניים ליער סמוך לבית שמש, שם ירה הנער כמה יריות באוויר על מנת לבדוק שהאקדח שברשותו אכן עובד. מהמשטרה נמסר כי מתנדבים הבחינו במכונית ובה שני הצעירים כשהיא נוסעת בפראות ומתנגשת במעקה הבטיחות.

המתנדבים ניגשו אל הרכב על מנת להעניק סיוע רפואי ואז הבחינו בצעיר כשהוא מחבק את חברתו ומצמיד לראשה אקדח. לדבריהם, הצעיר איים לפגוע בנערה ובהם ולפתע פתח באש לעברם. מהירי נפגע אחד המתנדבים בראשו באורח קל. בתגובה השיבו המתנדבים אש ופצעו את הנער אנושות. לאחר זמן קצר הוא מת מפצעיו.

על פי עדויות מהשטח, כאשר הצמיד הצעיר את האקדח לראשה של הנערה ואיים לירות בה לעיני המתנדבים היא צעקה: "אל תירה בי, אל תירה בי, אני לא רוצה למות". הפצועים בתקרית הועברו לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם.  

בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" עם מיכה פרידמן, גולל הבוקר מפקד תחנת בית שמש סגן ניצב דביר ברלי, את גרסת המשטרה לתקרית. "הצעיר ביצע ירי באוויר לעבר המתנדבים וכתוצאה מהירי נפגע מתנדב בראשו", סיפר. "הצוות ירה לעבר הנהג - שנפצע אנושות. הבחורה שהייתה איתו ברכב חולצה". כעת בודקת המשטרה האם המתנדבים פעלו על פי הנהלים הנדרשים במהלך חילופי האש עם הצעיר.