בת ה-17 משחזרת ניסיון ההתאבדות עם החבר שנהרג: "תכננו להתאבד בימים האחרונים"

הבוקר הותר לפרסום כי רז אטיאס (18) מפ"ת הוא הצעיר שנהרג בחילופי האש עם מתנדבי המשטרה ביער סמוך לבית שמש, במהלך ניסיון התאבדות משותף עם חברתו. הצעירה בת ה-17 מאושפזת במצב קל בביה"ח וכבר הספיקה לשחזר מעט את אשר עבר עליה. החקירה העלתה כי הצעיר גנב את נשקו של אביו. ייבדק אם המתנדבים נקטו על פי הנהלים

בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים מאושפזת במצב קל הנערה בת ה-17 שנפצעה אתמול במהלך חילופי האש בין חברה בן ה-18 למתנדבי המשטרה באזור בית שמש. היא עדיין סעורה בעקבות התקרית, במהלכה ניסו השוטרים למנוע ממנה ומהחבר לשים קץ לחייהם - תקרית בסופה מצא החבר את מותו ואחד השוטרים נפצע קל. בשבועות האחרונים התברר לנערה כי היא נכנסה להריון, ובמשטרה בודקים אם עובדה זו מהווה את הרקע לתקרית כולה. הבוקר הותר לפרסום כי הצעיר שנהרג הוא רז אטיאס, תושב פתח תקווה. הוא יובא למנוחות בשעה 12:30 בבית העלמין סגולה בעירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעדות ראשונית שכבר נגבתה מהצעירה עולה כי היא והחבר תכננו להתאבד בימים האחרונים. הם סיפרו על כך לחבריהם הקרובים ואפילו מכתב התאבדות. בנוסף, שלח הצעיר הודעה למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט בה פירט על תכניותיהם של השניים. "בשעות הערב יתאבדו זוג צעירים באחת החורשות בדרך. בבקשה אל תנסו לעצור בעדנו", כתב. ההודעה הועברה למשטרה, שביצעה איכון לטלפון הסלולרי של הצעיר.

חקירת המשטרה מעלה כי הצעיר גנב את האקדח שהוחזק אצל אביו ברישיון, לקח את המכונית של הוריו ויצא לאסוף את חברתו. סמוך לחצות הגיעו השניים ליער סמוך לבית שמש, שם ירה הנער כמה יריות באוויר על מנת לבדוק שהאקדח שברשותו אכן עובד. מהמשטרה נמסר כי מתנדבים הבחינו במכונית ובה שני הצעירים כשהיא נוסעת בפראות ומתנגשת במעקה הבטיחות.

המתנדבים ניגשו אל הרכב על מנת להעניק סיוע רפואי ואז הבחינו בצעיר כשהוא מחבק את חברתו ומצמיד לראשה אקדח. לדבריהם, הצעיר איים לפגוע בנערה ובהם ולפתע פתח באש לעברם. מהירי נפגע אחד המתנדבים בראשו באורח קל. בתגובה השיבו המתנדבים אש ופצעו את הנער אנושות. לאחר זמן קצר הוא מת מפצעיו.

על פי עדויות מהשטח, כאשר הצמיד הצעיר את האקדח לראשה של הנערה ואיים לירות בה לעיני המתנדבים היא צעקה: "אל תירה בי, אל תירה בי, אני לא רוצה למות". הפצועים בתקרית הועברו לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם.  

בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" עם מיכה פרידמן, גולל הבוקר מפקד תחנת בית שמש סגן ניצב דביר ברלי, את גרסת המשטרה לתקרית. "הצעיר ביצע ירי באוויר לעבר המתנדבים וכתוצאה מהירי נפגע מתנדב בראשו", סיפר. "הצוות ירי לעבר הנהג - שנפצע אנושות. הבחורה שהייתה איתו ברכב חולצה". כעת בודקת המשטרה האם המתנדבים פעלו על פי הנהלים הנדרשים במהלך חילופי האש עם הצעיר.