16 מטעני חבלה התגלו בבית אחד בכפר מנדא

על פי החשד שהותר לפרסום, ניסו אב ובן מהכפר הצפוני לפגוע בקרוב משפחה שסירב להחזיר להם סכום של כחצי מיליון שקלים שהעבירו לו. מפקד המחוז: "המטענים שנתפסו לא מביישים צבא"

בית תמים למראה בכפר מנדא שבצפון הכיל לא פחות מ-16 מטעני חבלה. זה מה שגילו לפני כחודש שוטרי המחוז הצפוני של המשטרה, והותר לפרסום רק היום. המטענים המסוכנים נתגלו לאחר שאחד מהם התפוצץ בטעות, פצע קשה אב ובנו וסיכן את חייהם של תושבים רבים המתגוררים בסמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הפיצוץ אירע לפני כחודש בנגריה הצמודה לבית. למקום הוזנקו מיד עשרות שוטרים וחבלני משטרה שגילו שאב ובנו שהתגוררו במקום, הרכיבו בחודשים האחרונים לא פחות מ-16 מטעני חבלה. "שמענו פיצוץ אדיר, חשבנו שנפל טיל", סיפר אחד מתושבי השכונה לחדשות 2 באינטרנט. "זה היה מפחיד. כשגילינו שמקור הפיצוץ הוא בתוך הבית, פשוט לא האמנו. מדובר בשני אנשים שקטים וטובים".

"המטענים שנתפסו לא מביישים צבא", אמר גורם במשטרה. האב והבן תושאלו ותוחקרו על ידי השוטרים וטענו שהרכיבו את המטענים שלא על מנת לפגוע - אלא כדי "להפחיד". לדבריהם, הם למדו כיצד להרכיב מטענים דרך הטלוויזיה והאינטרנט.

הרקע להרכבת המטענים: סכסוך משפחתי

מחקירת המקרה עולה כי הרקע להרכבת מטעני החבלה הוא ככל הנראה סכסוך של האב עם גיסו. לטענת האב, הוא קיים עסקה עם הגיס בכל האמור לחלקת קרקע בכפר והעביר לרשותו כחצי מיליון שקלים. לאחר שהעסקה נכשלה, הגיס סירב להחזיר את הכסף - מה שככל הנראה הביא את האב ובנו להרכיב את מטעני החבלה, במטרה לפגוע בו. הגיס מצדו, טען בחקירה שכלל לא קיבל כסף.

מפקד המחוז הצפוני של המשטרה תנ"צ רוני עטיה, שיבח את השוטרים שחשפו את המטענים והתייחס לפענוח הפרשה. "המטענים היו יכולים לגרום הרבה מאוד נזק ולגרום לנפגעים רבים בנפש וברכוש", אמר. לדבריו, החשודים בהרכבת המטענים הם ללא עבר פלילי ואינם מוכרים למשטרה.