ראש העיר רמת גן: "ידיי נקיות"

לראשונה מאז השתחרר ממעצר ניהל ישראל זינגר את ישיבת מועצת העיר. הישיבה, שנערכה במיקום חלופי לאחר שהורחק מבניין העירייה, הייתה סוערת במיוחד ודבריו של ראש העיר הופרעו ללא הרף. "אני מקווה שהאמת תצא לאור", אמר זינגר. מנגד דרשו ממנו חברי אופוזיציה להשעות את עצמו מתפקידו

שבועיים לאחר שהותר לפרסום כי ראש העיר רמת גן נעצר ונחקר בחשד לעבירות שחיתות, ישראל זינגר התייחס היום (שלישי) לראשונה בפומבי לפרשה בישיבת מועצה סוערת במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את ישיבת המועצה הראשונה מאז השתחרר ממעצר נאלץ זינגר לקיים בבניין חלופי, לאחר שבית המשפט הרחיק אותו מבניין העירייה. "אני אומר לכם שידיי היו נקיות וידיי נקיות גם היום", אמר זינגר בישיבה. דבריו של ראש העיר הופרעו ללא הרף על ידי חברי אופוזיציה שקראו לו להשעות את עצמו עד גמר החקירה.

"אם ידיך נקיות, תשעה את עצמך עכשיו", הטיח בו אחד מחברי האופוזיציה. "ביקשת כל הזמן מצבי בר להתפטר, נאמת על זה, תעמוד במילה שלך. נאה דורש נאה מקיים. יש כנגדך כרגע תלונה חמורה מאוד במשטרה". חברי האופוזיציה טענו עוד כי זינגר מילא את האולם בחברי עירייה במטרה למנוע את כניסתם של תושבי העיר שביקשו למחות על השחיתות לכאורה.

רק בתום דקות ארוכות הצליח זינגר להמשיך בדבריו. "כשנבחרתי התחייבתי לטפל ביד קשה בשחיתות בעירייה", אמר. "מיד עם כניסתי לתפקיד התחלתי בכך ואמשיך גם היום. אני מקווה שגלגלי הצדק יטחנו מהר ושהאמת תצא לאור בהקדם. את כל מה שאני יכול לומר אמרתי בחקירה".

זינגר חשוד בעבירות לפי החוק לאיסור הלבנת הון, עבירות לפי חוק מימון בחירות, מרמה והפרת אמונים. בית משפט השלום בראשון לציון שלח אותו למעצר בית למשך שבעה ימים וקבע כי עליו להפקיד ערבות עצמית בסך 50 אלף שקלים. בנוסף, נקבע כי יורחק מבניין העירייה במשך 15 ימים.