צפו: התקף הזעם שהביא ללכידת העבריין הבכיר

ראש משפחת הפשע יוסף חרירי הגיע לחנות בטייבה בניסיון לאתר עבריין מחמולה יריבה שככל הנראה "העליב אותו". כשלא מצא אותו, הוא כילה את זעמו במכוניות חונות וירה לכל עבר. תיעוד האירוע הגיע לידי המשטרה - ועלול לעלות לו בשנות מאסר רבות

במשטרה ניסו במשך תקופה ארוכה לשים את ידיהם על יוסף חרירי, הנחשב לראש משפחת פשע גדולה. כתב האישום החמור שהוגש נגדו התגבש, לבסוף, דווקא ללא חקירה סבוכה ומאומצת - אלא בזכות קטע וידאו יוצא דופן שבו הוא תועד בשיאו של התקף זעם אלים ומסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האירוע המדובר התרחש בטייבה, העיר במשולש שבה התגוררה בעבר חמולת חרירי. הוא הגיע למקום כדי "להראות מי בעל הבית" - בנסיבות שעדיין לא התבררו במלואן. לפי אחת הגרסאות, הוא נעלב מעבריין אחר שלא בירך אותו לשלום ולא "עשה לו כבוד" בחתונה.

כך או כך, תועדו חרירי ושניים מחבריו שטרם זוהו - רעולי פנים חמושים בסכין ובאקדח - במסכת של מעשי אלימות קשים בבית עסק בטייבה. חרירי נראה הופך כל אבן בניסיון לאתר עבריין מהחמולה היריבה, ואיבד את עשתונותיו כשלא הצליח למצוא אותו.

יום לפני הירי: חרירי שוחרר ממעצר בית בתיק אחר

אחרי ניסיונות חוזרים וכושלים לאתר את בעלי החנות, נראה חרירי בעודו יורה לעבר אחד מעובדי המקום ואחר כך השליך עליו חפץ כבד. הוא וחבריו יצאו החוצה, ובעודם אחוזי אמוק - ירו במכוניות שחנו בקרבת מקום. כוח משטרה שהגיע לזירה מאוחר יותר איתר שם לא פחות מ-19 קליעים.

עו"ד משה שרמן (חדשות 2)
לא ברור איך עשה קטע הווידאו את דרכו למרחב חוף במשטרה, בעיקר בשל העובדה שבחקירתם הכחישו עובדי החנות את הטענה שיוסף חרירי הוא שהיה אחראי לירי והתעקשו כי לא הצליחו לזהות איש מבין העבריינים. למרות כל אלה, כשהחוקרים צפו בתמונות - הם התקשו להאמין למה שנגלה לעיניהם.

התקף הזעם של חרירי, כפי שתועד, עלול יהיה לגבות ממנו מחיר כבד בדמות שנות מאסר לא מעטות: כתב האישום מייחס לו עבירות נשיאת נשק, חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה בנסיבות מחמירות. האירוע עצמו התרחש יום אחד בלבד אחרי שחרורו של חרירי ממעצר בית בתיק אחר שבו הואשם באיומים על שוטר.

"זה לא חרירי, נוכיח זאת בבית המשפט"

פרקליטו של יוסף חרירי, עו"ד משה שרמן, הכחיש את המיוחס למרשו. "לא ניתן לזהות את פניו", הוא הבהיר - והוסיף: "המשטרה ניגשה למעבדות שונות, ובאמצעות כל מיני טריקים ואמצעים מתוחכמים ניסתה להוכיח שזה יוסף חרירי. אני מודיע שזה לא הוא - ונוכיח זאת בבית המשפט".

עורכת דין נוספת מצוות ההגנה של חרירי, ליה פלוס, אמרה כי "יוסף מעולם לא נידון ומעולם לא הורשע כמי שמשתייך לארגון פשיעה או עומד בראשו. ניסיון החיים מלמד שלמעשה, מי שנוטה להשתמש בתארים מהסוג הזה מעדיף באופן הזה לטפוח לעצמו על השכם".