הרב פינטו שכר את צוות ההגנה של אולמרט

הרב פינטו, השוהה בימים האחרונים במעצר בית, מתמודד בשבועות האחרונים עם החקירה שנפתחה נגדו בחשד להלבנת הון וניסיון שוחד, בין היתר של ראש חטיבת החקירות במטה הארצי, תת-ניצב אפרים ברכה. כעת מתברר, שהרב התחמש בייצוג משפטי רחב במיוחד, ושכר את שירותיהם של כל עורכי הדין שייצגו את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט

הרב יאשיהו פינטו ייאלץ להתמודד בתקופה הקרובה עם החשדות הכבדים העומדים נגדו, הכוללים ניסיון שוחד לכאורה של ראש חטיבת החקירות במטה הארצי, תת-ניצב אפרים ברכה והלבנת הון. לקראת המאבק המשפטי הלא פשוט שהוא עשוי לנהל, הוא שכר את שירותיהם של כל חברי צוות ההגנה ממשפט אולמרט, בהם עורך הדין אלי זוהר ואף את איש יחסי הציבור אמיר דן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סנגוריו ויועץ התקשורת של אולמרט ניהלו את משפטיו של ראש הממשלה לשעבר, בפרשות ראשונטורס, מעטפות הכסף ומרכז ההשקעות. במסגרת המשפט המתוקשר שהתנהל במשך כ-4 שנים, הואשם אולמרט בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, במרמה ובהפרת אמונים. ביולי האחרון הוא זוכה ממרבית האישומים, אך הורשע בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות.

עורך הדין אלי זוהר כבר הספיק להכנס לנעלי הסנגור של הרב פינטו, והגיב בשמו על ניסיון ההתאבדות של אשתו, רבקה דבורה. "התרענו בפני בית המשפט וגם בפני המשטרה כי מדובר בדיני נפשות אך לצערנו התעלמו מהתרעותינו", מסר עורך הדין זוהר והוסיף, "התחושה היא כבדה מאוד ואלפי חסידיו של הרב מתפללים לשלומה של הרבנית".

תוצאות משפט אולמרט נחשבו למוצלחות במיוחד, לאחר שנגזרו עליו שנת מאסר על תנאי בלבד וקנס של 75 אלף שקלים. הכרעת הדין הזו הביאה ככל הנראה את הרב פינטו לשכור את שירותיהם של עורכי הדין אלי זוהר, רועי בלכר ונוית נגב, ואפילו את שירותיו של יועץ התקשורת אמיר דן.

החקירה בעניינו של הרב פינטו מתנהלת באגף החקירות והמודיעין במשטרה. החוקרים מייחסים לו חשדות בגין מעשי שוחד והלבנת כספים. בין היתר, הם מסתמכים ככל הנראה על הקלטות ועדויות מצולמות מפגישה שהתקיימה בין אשת הרב לרעייתו של תת-ניצב אפריים ברכה.

התריע מיד לממונים. תנ"צ ברכה (חדשות 2)
ברכה התריע באופן מיידי על קיום הפגישה, במסגרתה העבירה אשת הרב פינטו, רבקה דבורה, כ-100 אלף שקלים לידיה של רעיית קצין המשטרה. על פי החשדות, העברת הכספים הייתה ניסיון לקבל חומרים חסויים מחקירה אחרת שעוסקת באי סדרים כספיים, בה נקשר הרב גם כן.

הרב מכחיש בתוקף כי ניסה לשחד את הקצין הבכיר, וטוען כי בין שתי המשפחות, ברכה ופינטו, קיימים קשרים הדוקים מזה שנים, ומדובר היה בסיוע כספי שיועד למי מבני משפחתו של הקצין. גורמים במשטרה הודפים את הדברים וטוענים כי לא קיימת מצוקה במשפחתו של ברכה, וודאי שלא יקבלו סיוע מגורמים זרים.