החשד: הרב פינטו ניסה לשחד את ראש חטיבת החקירות במטה הארצי

הרב יאשיהו פינטו חשוד כי ניסה לשחד את קצין המשטרה, תת-ניצב אפרים ברכה, בתמורה להעברת מידע משטרתי בדבר חקירה אחרת ששמו נקשר בה. הוא נחקר יחד עם רעייתו באזהרה בחשד למתן שוחד והלבנת הון. בית המשפט הורה לשחררם בתנאים מגבילים

יממה לאחר פרסום דבר החשדות נגד הרב יאשיהו פינטו, נודע הבוקר לחדשות 2 כי הקצין הבכיר שלו הוצעו לכאורה סכומי כסף גבוהים בתמורה לקבלת מידע חסוי על התנהלות חקירה אחרת הוא לא אחר מאשר ראש חטיבת החקירות במטה הארצי, תת-ניצב אפרים ברכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבועות האחרונים ניהל צוות מאגף החקירות והמודיעין במשטרה חקירה מיוחדת סביב התנהלותו של הרב. פינטו, החשוד במתן שוחד ובהלבנת כספים, נחקר אתמול באזהרה יחד עם רעייתו. בהחלטת בית משפט השלום בראשון לציון, שוחררו השניים לביתם בתנאים מגבילים.

לחדשות 2 נודע כי את תשלום השוחד, שהסתכם בעשרות אלפי שקלים, העבירה רעייתו של הרב פינטו אל אשתו של תת-ניצב ברכה. במשטרה הבהירו כי האחרון דיווח על ההתרחשויות לממונים עליו - ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', והמפכ"ל - רב-ניצב יוחנן דנינו.

פינטו דחה בחקירתו כי הכספים שהעביר לברכה שולמו לו כשוחד. הוא טען כי העניק לו סיוע כספי שנועד למטרות אישיות, והסביר כי בין בני משפחתו שלו לבין אלו של ברכה קיימת היכרות ארוכת שנים שבמהלכה סייע לקצין המשטרה פעמים אחדות.

עם זאת, חושדים במשטרה כי פינטו ביקש לקבל לידיו חומרים מחקירה המתנהלת סביב פרשה של הלבנת כספים, ששמו של הרב נקשר בה. יאשיהו פינטו, בנו של הרב חיים פינטו, נמנה עם מקימיהם של מוסדות יהודים רבים בארץ וברחבי העולם, ששוויים הוערך על ידי המגזין "פורבס" בכ-75 מיליון שקלים.