רצח כפול בעכו: שני גברים נורו ברכבם

חשד לחיסול על רקע פלילי: שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם, המוכרים למשטרה, נורו על ידי רוכב קטנוע כשהיו במכונית בכניסה לבניין מגורים. צוות מד"א פינה אותם מהזירה במצב קשה, ובהמשך נקבע מותם. המשטרה פתחה בסריקות נרחבות אחר היורה

חשד לרצח כפול בעכו: שני צעירים המוכרים למשטרה נורו הערב למוות ברחוב מרדכי גור בעכו על ידי רוכב קטנוע, שנמלט מהמקום. המשטרה פתחה בסריקות נרחבות אחר היורה והרקע לאירוע נבדק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמיר נגאר בן 23 ומוחמד סאלם בן 24, שניהם תושבי עכו, ישבו ברכב מסוג מאזדה בכניסה לבניין מגורים, כשלפתע הגיח רוכב קטנוע ופתח לעברם בירי. השניים נפגעו בפלג גופם העליון. פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה פינו אותם במצב קשה מאוד לבית החולים בנהריה, אך בדרך נאלצו לקבוע את מותם.

"דקה לפני הירי נכנסתי לבניין", סיפר אחד התושבים במקום לחדשות 2 באינטרנט. "עליתי במעלית ופתאום שמעתי יריות. הכדורים האלה היו יכולים לפגוע בי ולהרוג אותי. כשהגעתי לדירה אשתי הייתה מבוהלת. רק בנס לא נפגעתי", סיפר. בעל חנות סמוכה העיד גם הוא כי שמע את קולות הירי והוסיף: "זה היה מאוד מפחיד. אנחנו מקווים שהמשטרה תשתלט על הפשע בעיר".

כוחות גדולים של שוטרי תחנת עכו סגרו את זירת הירי ופתחו בסריקות נרחבות באזור אחד החשוד במעשה. ממצאי החקירה הראשוניים מעלים חשד כי מדובר במארב מתוכנן שטמן היורה לשניים. מהמשטרה נמסר כי מדובר באירוע חמור במיוחד, מאחר שבשעת הירי נכחו בקרבת מקום תושבים רבים וילדים ששיחקו בחוץ.

על פי הדיווח היורה רוקן מחסנית שלמה בירי לעבר פלג גופם העליון של שני הנרצחים. לאחר שנורו המשיכו בנסיעתם עד שפגעו בחומה בכניסה לבניין המגורים. תושבי השכונה המפוחדים הסתגרו בבתיהם מיד לאחר הירי. "אתם שואלים על המצב בשכונה? ירי כזה הוא כמעט יומיומי", סיפרה אחת השכנות. "אנחנו מבקשים מהעירייה שתציב מצלמות אבטחה במקום, לפחות שנרגיש קצת ביטחון בעיר שלנו".

השבוע: ניסיון חיסול בפתח תקווה

ביום ראשון לפנות בוקר נפצע צעיר מפיצוץ מטען נפץ בבניין מגורים ברחוב אסירי ציון בפתח תקווה, במה שנראה כמו ניסיון חיסול על רקע פלילי. ככל הנראה הפיצוץ אירע במהלך הניסיון להטמין את המטען, ולא ברור אם המטען התפוצץ כתוצאה מ"תאונת עבודה". עם הישמע הפיצוץ כוחות משטרה ורפואה רבים הגיעו לאזור ואיתרו אדם אחד שנפגע מהמטען.

הפצוע הוא צעיר בשנות ה-20 לחייו, המוכר למשטרה ומשתייך לכנופיית פשע מקומית. לא ברור אם המטען יועד אליו באופן ממוקד. כוחות גדולים של משטרה החלו לחקור את זירת האירוע בניסיון לגלות מי עומד מאחורי הטמנת המטען. מלבד הצעיר, לא היו נפגעים נוספים.

פרמדיקים של מרחב ירקון במגן דוד אדום פינו את הפצוע לבית החולים בילינסון בעיר לקבלת טיפול רפואי, ואליהם התלוו בלשים על מנת לחקור אותו במקביל לקבלת הטיפול.