סוכל ניסיון לחסל את העבריין שלום דומרני

הותר לפרסום כי נחשפה התארגנות של ארבעה עבריינים מוכרים שאספו נשק ותכננו לפגוע בראש ארגון הפשע מהדרום ובכמה מאנשיו. המשטרה הצליחה לגייס עד, שפעל יחד עם החשודים ואסף נגדם ראיות רבות. הם נעצרו רגע לפני שהוציאו את תוכניתם אל הפועל

דומרני היה יעד לחיסול? (חדשות 2)

המשטרה הצליחה לסכל תוכנית לחסל את העבריין הבכיר שלום דומרני ועצרה ארבעה חשודים רגע לפני שהוציא את ההתנקשות אל הפועל, כך הותר בצהריים לפרסום על פי החשד, הם אספו נשק ותכננו לפגוע באמצעותו בדומרני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודשים האחרונים ניהלה היחידה המרכזית של מרחב לכיש במחוז דרום, בפיקודו של סנ"צ שמעון פורטל, חקירה מקיפה - בעקבות זריקת רימון לביתו של אחד המעורבים בפרשה באשקלון.

מהמשטרה נמסר כי החקירה התמקדה בארבעה חשודים, חלקם חברים בארגון פשיעה של משפחת מגידיש, שבחודשים האחרונים ניסו לרצוח באמצעות אמצעי לחימה את אחד מחברי ארגון הפשיעה של שלום דומרני ובין היתר אף תכננו להגיע עם טרקטור שופל לביתו של שלום דומרני במושב עוצם ולירות טיל לעבר הבית.

במהלך מעצרם של ארבעת החשודים נתפס אקדח 9 מ"מ אשר באמצעותו רצו לבצע חלק מהחיסולים. כמו כן חברי הארגון ניסו לרכוש רובה צלפים על מנת להשתמש בו לצורכי חיסול של דומרני ואנשיו.

עוד נמסר כי במהלך הפעילות הצליחו חוקרי הימ"ר לגייס עד שפעל יחד עם חברי הארגון, ואשר במהלך פעילותו אסף ראיות רבות נגד חבריו. העד סייע לסכל חלק ממעשי הרצח המתוכננים.

בראשית השבוע הוגשה בפרשה הצהרת תובע, לקראת כתב אישום. היום הוארך מעצרם של החשודים עד מחרתיים - אז צפוי להיות מוגש כתב האישום. לחשודים מיוחסות ביצוען, לכאורה, של מספר עבירות ובכללן הובלה ונשיאה של נשק, ניסיון לרצח, היזק בחומר נפיץ, קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת אמל"ח ומתן אמצעים לביצוע פשע.

"מדובר בארגוני פשיעה שלא בוחלים בשום אמצעי להשגת מטרותיהם, אף תוך סיכון חייהם של אזרחים חפים מפשע", אמר היום מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב משנה יורם סופר. "כחלק מהמאבק הכולל של משטרת ישראל בפשיעה החמורה במרחב לכיש בשנתיים האחרונות בלבד נתפס סך של כחמישים מיליון שקלים מפעילות של ארגוני פשיעה. הפגיעה המהותית בחוסן הכלכלי של אותם ארגונים היא שובר שוויון במאבק העיקש באותם ארגוני פשיעה ומסייעת אף היא לקריסתם".

שוחרר מהכלא לפני 7 חודשים

דומרני, המוגדר במשטרה ראש ארגון פשע, שוחרר מהכלא במרס האחרון במסגרת החלטת שב"ס לשחרר מאות אסירים בעקבות העומס בבית הכלא. על העבריין הבכיר נגזרו שבעה חודשי מאסר, לאחר שהורשע בנובמבר 2011 במסגרת הסדר טיעון בסחיטת בעל חברת גז. על פי כתב האישום, דומרני, ביחד עם שבעה מחייליו, סחט באיומים איש עסקים כדי שלא יפתח עסק למכירת גז המתחרה בחברה אחרת עליה פרש דומרני את חסותו.

עוד לפני זה חזר דומרני לכותרות בתיק שהוביל למעצרה של מרגלית צנעני. היעד האמיתי בפרשה, שבמרכזה נחשדה שופטת "כוכב נולד" בסחיטה ואיומים של אמרגנה, היה דומרני.

ראש ארגון הפשע הגדול בדרום, ובגללו השקיעו במשטרה את כל המשאבים, ההאזנות והעיכובים ואליו ניסו להגיע. "המשטרה רצתה למעשה את שלום דומרני", אמר פרקליטו עו"ד משה שרמן, "המשטרה רצתה להכין לו כתב אישום, אך הפרקליטות אמרה 'אין מספיק ראיות'".