השוד בטיב טעם: אחד החשודים הפך עד מדינה ויפליל את חבריו

התפתחות משמעותית בחקירת כנופיית הפשע הכוללת אנשי ביטחון ומהנדס מחשבים, שאחראית על פי החשד ל-6 מעשי שוד נועזים. אחד מהחשודים חתם על הסכם עד מדינה ויספק ראיות נגד שני שותפיו בתמורה לסגירת חלק מהתיקים נגדו

התפתחות דרמטית בחקירת הכנופיה שאחראית על פי החשד ל-6 מעשי שוד נועזים ובהם זה של סניף "טיב טעם" בראשון לציון לפני כשנה, אותו ניסו לשדוד שוב לפני כשבועיים וחצי ואז נעצרו. אחד מהחשודים, לב לוביקוב, חתם על הסכם לפיו ישמש עד מדינה ויפליל את שני חבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת חקירה מאומצת שביצע צוות מיוחד של מרחב שפלה בראשות רפ"ק חיים שריינבד הצליחו במהלך סוף השבוע החוקרים לשבר את לוביקוב, מהנדס מחשבים ומומחה בהנדסת מנועי טילים, שהסכים לחתום על ההסכם. הוא יספק ראיות ויפליל את שני החשודים הנוספים מיכאל רייזר, קצין הביטחון של הסניף, ויורי מירון, המשמש כמפתח תוכנה.

על פי טיוטת ההסכם, לוביקוב יספק את הראיות הדרושות להפללת חבריו בתמורה לסגירת כל התיקים נגדו, מלבד ניסיון השוד של סניף טיב טעם לפני כשבועיים וחצי. בעקבות חתימתו של לוביקוב על ההסכם, נוצרו חילוקי דעות בינו לבין פרקליטו עו"ד אלכסנדר גאמבירין. השניים סיכמו ביניהם כי הסנגור לא ימשיך לייצגו עוד. המשפחה שכרה פרקליט אחר במקום גאמבירין, לאחר שארבעה פרקליטים בכירים בתחום הפלילי סירבו.

נעצרו שני חשודים נוספים

במקביל, המשטרה עצרה שניים מחבריהם של החשודים בעת משפטם ביום חמישי האחרון. אחד מהם שוחרר למעצר בית, לאחר שנחקר תחת אזהרה על ידי צוות החקירה המיוחד. החשוד השני יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו.

דוברת מרחב השפלה מסרה בתגובה כי המשטרה אכן עצרה שני חשודים נוספים בפרשה, אך סירבה למסור פרטים נוספים מהחקירה.

החשודים חזרו אל הסניף בפעם השנייה

המשטרה עצרה את שלושת החשודים בעת שניסו לשדוד את סניף "טיב טעם" בראשון לציון לפני כשבועיים. זאת, לאחר שלפני כשנה הצליחו השלושה לשדוד מן הסניף כמיליון שקלים, באיומי אקדחים וגרזנים כשפניהם מכוסות.

במשטרה עמדו לסגור את תיק החקירה נגד השלושה, עד שלפני כשבועיים הבחינו שוטרי סיור במכוניתם של השלושה בעת שניסו לבצע את השוד. השוטרים הצליחו לעצור במקום שניים מהם, בעוד שהחשוד השלישי הצליח להימלט מן הזירה. כעבור יומיים ממועד השוד, החשוד השלישי הסגיר עצמו לחוקרים.