"העובד נקם באחראי המטבח"

ארמאנדו עאבד ממעיליא החל לעבוד כאחראי המטבח בבית המלון "לאונרדו קלאב" לפני כשנה וחצי. הצעיר האמריקני וויליאם הרשקוביץ שהחל לעבוד שם בחודש אוגוסט - פוטר אתמול מעבודתו. במסע נקמה רצחני הוא חזר לבית המלון, חטף את נשקו של אחד המאבטחים ורצח את עאבד. "לא היו לו אויבים", סיפר בן דודו של עאבד

"לא היו לא אויבים", הנרצח ארמאנדו עאבד (אתר "אהלן")

ארמנדו עבד, טבח במקצועו, במקור תושב הכפר מעיליא שבגליל המערבי, הוא שנרצח היום בבית המלון באילת על ידי הצעיר האמריקני ויליאם הרשקוביץ. לפני שנה וחצי העתיק עאבד את מקום מגוריו לעיר הדרומית ועבד כשף בבית המלון, אחרי שקודם לכן העביר כמה שנים בעבודות מזדמנות בארצות הברית.

הידיעה המרה על מותו של ארמנדו, בן 33 במותו, הכתה בשעות האחרונות את בני משפחתו - שהתקשו לעכל את ממדי הטרגדיה שגבתה את חייו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען בן דודו לוטוף עאבד כי לארמאנדו לא היו אויבים. "שמענו על הפציעה הקשה הזו דרך אחד העובדים בבית המלון, שהתקשר ישר אלינו, ובישר לנו על המקרה הטראגי", הוא ציין והוסיף, "מקום העבודה שלו היה בבית, הוא התמסר לעבודה. הוא היה שאפתן וחרוץ", סיפר לוטוף על בן דודו.

"לפי מה שאנחנו מבינים מהמשטרה - הרוצח רצה להתנקם בעקבות הפיטורים שלו", הוסיף בן הדוד וטען, "לארמאנדו לא היה שום סכסוך עם אף אחד, גם לא עם הרוצח. הוא נפל קורבן לטירוף של הרוצח. המשפחה כואבת, עדיין לא מעכלת ולא מאמינה".

חטף את נשקו של המאבטח - ו"סגר חשבון" עם ארמאנדו

הבוקר, בסביבות 9:00, נכנס הרשקוביץ לבית המלון וחטף מהמאבטח במקום את נשקו האישי. משם הוא מיהר למטבח, ככל הנראה כדי לבוא חשבון עם ארמאנדו, שהיה אחראי במטבח. הוא ירה בו ופצע אותו אנושות, וצוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו בתום פעולות החייאה מתקדמות.

הרשקוביץ, בן 24 במותו, נולד בניו-יורק והגיע לארץ במסגרת תכנית "אורנים" של הסוכנות היהודית. אחרי שירה בארמנדו, הוא התבצר במשך דקות ארוכות באחד מחדרי בית המלון. לוחמי היחידה ללוחמה בטרור שהשתלטו על הזירה ניסו תחילה לנהל עמו משא-ומתן, אך כשזה לא נשא פרי - פרצו פנימה והרגו אותו.

אחד מקציני המשטרה שטיפלו באירוע סיפר: "הבוקר התקבלו דיווחים על יריות במלון, שהיה בתפוסה מלאה בשל חול המועד סוכות. כוחות משטרה ראשונים שהגיעו למלון נתקלו בעובד המלון, עולה מארצות הברית, שכנראה פוטר לפני כמה ימים".