הנרצח ברמלה: אחראי הוואקף בעיר - "איש אציל"

מוחמד טאג'י אבו-ג'מיל בן ה-80 שהיה אחראי על הוואקף ברמלה הוא האדם שנרצח הבוקר במסגד בעיר. המשטרה עדיין חוקרת את המקרה והחקירה מתמקדת כרגע בפן הפלילי. "מדובר באיש אציל שעשה ימים כלילות למען הכלל במעשי צדקה", סיפר קרוב משפחתו ח"כ אחמד טיבי

הלך לעולמו בגיל 80. מוחמד טאג'י (חדשות 2)

הותר לפרסום כי מוחמד טאג'י אבו-ג'מיל, תושב רמלה בן 80, הוא הנרצח הבוקר במסגד ברמלה. ג'מיל היה אחראי על הוואקף בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באיש אציל שעשה ימים כלילות למען הכלל במעשי צדקה ושמר על נכסי הוואקף ופיתח את המסגד הגדול וטיפח אותו", אמר קרוב משפחתו ח"כ אחמד טיבי שהגיע לזירת האירוע. "הוא בילה את חייו במסגד וקיפח את חייו במסגד שכה אהב זאת על ידי רוצח שפל שדקר איש קשיש בתוך בית תפילה אני מקווה שהמשטרה תשים את ידה במהרה על מי שעשה את המעשה הנורא הזה. הוא ייזכר תמיד כאיש עם לב זהב ואהבה לעיר רמלה ולוואקף - זו אבידה אישית וציבורית".

"המקרה מצער את כל העי, הוא היה איש אהוב וחביב על כולם וכן אהוד מאוד לציבור, הוא גישר בין מגזרים וקהילות ולכן ההלם והשוק גדול", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש עיריית רמלה יואל לביא. "האיש היה מתון מאוד, ייתכן ומישהו רצה לקצר את חייו כדי להגיע למשרה הנכספת ובעלת ההשפעה שלו".

המשטרה מנסה להתחקות אחר החשוד במעשה

הוא נמצא ללא רוח חיים בתוך המסגד הגדול שבעיר. כוחות מגן דוד אדום שהגיעו למקום ניסו לבצע בו פעולות החייאה, אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו. במשטרה פתחו בחקירת נסיבות האירוע. עיקר החקירה מתמקדת בפן הפלילי אבל לא נשללים כיוונים אחרים. היחידה המרכזית של מחוז מרכז מטפלת בחקירה וצו איסור פרסום הוטל על הפרשה.

כוחות מיוחדים בפיקודו של מפקד משטרת רמלה, סגן-ניצב שלומי שגיא, הגיעו הבוקר לזירה והחלו באיסוף ממצאים בניסיון להתחקות אחר עקבות החשוד במעשה.