הרוצח אמור היה לעזוב את הארץ בשל תלונות - ונקם

בפרויקט שהביא ארצה את וויליאם הרשקוביץ קיבלו בתדהמה את הידיעה על הרצח שביצע במלון באילת, אבל חשפו כי כבר אמש הוחלט על הדחתו. "לאחר תלונות של צוות המלון, הוחלט אמש כי הצעיר יעזוב את הפרוייקט וישוב בשבוע הבא לארה"ב", נמסר בהודעתם. בני משפחתו של הנרצח, ארמאנדו עאבד, טענו כי לא היה מסוכסך עם איש

הרוצח, וויליאם הרשקוביץ

וויליאם הרשקוביץ, הצעיר האמריקני שירה היום למוות בשף ארמאנדו עבאד בבית המלון באילת, הגיע לארץ במסגרת פרויקט "מסע", המביא לישראל מאות יהודים מרחבי העולם כדי ללמוד ולעבוד. הוא השתלב בעבודה בצוות מלון "לאונרדו" באילת, ואיש לא צפה את הטרגדיה שהתחוללה שם הבוקר. עם זאת, מתגובת מפעילי התוכנית לאירוע עולה כי אמש הוחלט על הדחתו של הצעיר, מה שככל הנראה הוביל לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"לאחר תלונות של צוות המלון, הוחלט אמש בפגישה בין רכזי התכנית והצעיר, כי הוא יעזוב את הפרוייקט וישוב ביום ג' הקרוב לארה"ב או יעבור לשהות עם בני משפחתו החיים בישראל", הם הבהירו בתגובתם, וחשפו ככל הנראה את המניע שהוביל את הצעיר לטירוף הנקמני.

"הרשקוביץ הצטרף לתוכנית לאחר שעמד בכל תנאי הקבלה והגליון הרפואי שלו נמצא נקי", הם הבהירו והוסיפו כי יסייעו וישתפו פעולה עם המשטרה בחקירת הארוע.

"לארמאנדו לא היה סכסוך עם אף אחד - גם לא עם הרוצח"

מי שנפל קורבן לטירופו של הרשקוביץ היה ארמנדו עבד, טבח במקצועו, במקור תושב הכפר מעיליא שבגליל המערבי. לפני שנה וחצי הוא העתיק את מקום מגוריו לעיר הדרומית ועבד כשף בבית המלון, אחרי שקודם לכן העביר כמה שנים בעבודות מזדמנות בארצות הברית.

הידיעה המרה על מותו של ארמנדו, בן 33 במותו, הכתה בשעות האחרונות את בני משפחתו - שהתקשו לעכל את ממדי הטרגדיה שגבתה את חייו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען בן דודו לוטוף עאבד כי לארמאנדו לא היו אויבים. "שמענו על הפציעה הקשה הזו דרך אחד העובדים בבית המלון, שהתקשר ישר אלינו, ובישר לנו על המקרה הטראגי", הוא ציין והוסיף, "מקום העבודה שלו היה בבית, הוא התמסר לעבודה. הוא היה שאפתן וחרוץ", סיפר לוטוף על בן דודו.

"לפי מה שאנחנו מבינים מהמשטרה - הרוצח רצה להתנקם בעקבות הפיטורים שלו", הוסיף בן הדוד וטען, "לארמאנדו לא היה שום סכסוך עם אף אחד, גם לא עם הרוצח. הוא נפל קורבן לטירוף של הרוצח. המשפחה כואבת, עדיין לא מעכלת ולא מאמינה".

חטף את נשקו של המאבטח - ו"סגר חשבון" עם ארמאנדו

הבוקר, בסביבות 9:00, נכנס הרשקוביץ לבית המלון וחטף מהמאבטח במקום את נשקו האישי. משם הוא מיהר למטבח, ככל הנראה כדי לבוא חשבון עם ארמאנדו, שהיה אחראי במטבח. הוא ירה בו ופצע אותו אנושות, וצוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו בתום פעולות החייאה מתקדמות.

הרשקוביץ, בן 24 במותו, נולד בניו-יורק והגיע לארץ במסגרת תכנית "אורנים" של הסוכנות היהודית. אחרי שירה בארמנדו, הוא התבצר במשך דקות ארוכות באחד מחדרי בית המלון. לוחמי היחידה ללוחמה בטרור שהשתלטו על הזירה ניסו תחילה לנהל עמו משא-ומתן, אך כשזה לא נשא פרי - פרצו פנימה והרגו אותו.

אחד מקציני המשטרה שטיפלו באירוע סיפר: "הבוקר התקבלו דיווחים על יריות במלון, שהיה בתפוסה מלאה בשל חול המועד סוכות. כוחות משטרה ראשונים שהגיעו למלון נתקלו בעובד המלון, עולה מארצות הברית, שכנראה פוטר לפני כמה ימים".