ירי באמצע הנופש באילת: "ננעלנו בחדרים; זה היה מבהיל"

הדרמה שהתחוללה הבוקר במלון "לאונרדו" התרחשה כשהמקום היה מלא אורחים, בעיצומה של תקופת חול המועד העמוסה. את חופשת הסוכות בעיר הקיט הדרומית, שבמהלכה נקלעו ללב זירת ירי, הם כנראה לא ישכחו לעולם. כך הם נשמעו

אחרי דקות ארוכות של חרדה, בעיצומה של החופשה באילת, הורשו אורחי מלון "לאונרדו קלאב" לצאת מהחדרים שבהם נאלצו להסתגר - כששוויליאם הרשקוביץ, צעיר יהודי-אמריקני בן 24, חטף את נשקו של המאבטח במקום, הרג ביריות את אחד העובדים והתבצר עד שחוסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיכל בוארון, אחת מאורחת המלון, סיפרה לחדשות 2 על המתרחש בזמן אמת. "סמוך ל-08:45, בעת שהיינו בדרכנו לחדר האוכל, שמענו יריות", ציינה והוסיפה: "זה היה ממש מבהיל. הורו לנו להסתגר בחדרים באופן מיידי. לאחר מכן הבנו כי מדובר בעובד שפוטר אתמול מעבודתו. למקום הגיעו כוחות משטרה גדולים, ומדי פעם כורזים לנו להישאר בחדרים".

עוד היא סיפרה כי "מעדויות ששמענו מאורחים ומעובדים אחרים במלון, הבנו שהוא פשוט החל לירות לכל עבר במטבח. כשזה קרה, הוציאו את כל הסועדים מחדר האוכל באופן מיידי והורו להם לחזור במהירות לחדרים". האורחת החרדה אף סיפרה כי על התנהלות כוחות הביטחון באירוע. "ממה שהספקנו להבין, היורה עלה לאחר האירוע לחדרו - והתבצר שם", הדגישה בוארון. "השוטרים ניסו ללכוד אותו בכל דרך, והיה קיים חשש לנפגעים נוספים משום שהוא הסתגר וברשותו היה נשק חם".