אילת: צעיר ירה למוות בעובד מלון, התבצר - וחוסל

בשיאה של עונת התיירות התחוללה הבוקר דרמה בבית המלון "לאונרדו קלאב": וויליאם הרשקוביץ, צעיר אמריקני בן 24, שככל הנראה פוטר מעבודתו שם, חטף את נשקו של המאבטח, ירה בגבר כבן 50 - והתבצר באחד החדרים. כוח מיוחד פשט על הזירה והרג את החשוד. נסיבות האירוע נבדקות

וויליאם הרשקוביץ, צעיר יהודי-אמריקני בן 24, חטף הבוקר את נשקו האישי של המאבטח בבית המלון "ליאונרדו קלאב" שבאילת וירה למוות באחד מאנשי הצוות במקום, ככל הנראה כנקמה על כך שפוטר מעבודתו שם. במשך דקות ארוכות הוא התבצר באחד מחדרי המלון, שהיה עמוס באורחים, עד שחוסל על ידי לוחמי היחידה ללוחמה בטרור. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור מיוחד עם עדכונים מהנעשה באילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר מד"א זכי הלר מסר כי ההרוג הוא גבר בשנות ה-50 לחייו. נוסף עליו, לקו בחרדה עוד שלושה בני אדם - שפונו לטיפול בבית החולים "יוספטל" שבעיר. הכוח המיוחד, שהשתלט לבסוף על החמוש, ניסה תחילה לנהל משא-ומתן עם הצעיר - אך משזה עלה בתוהו הוחלט לחסלו.

בזמן שהדרמה התחוללה בבית המלון סיפרה לחדשות 2 מיכל בוארון, אורחת במקום, על ההתרחשויות. "סמוך לשעה 08:45, שמענו יריות", ציינה והוסיפה: "הורו לנו להסתגר בחדרים באופן מיידי. לאחר מכן הבנו כי מדובר בעובד שפוטר אתמול מעבודתו. למקום הגיעו כוחות משטרה גדולים, ומדי פעם כורזים לנו להישאר בחדרים".

אורח אחר במקום סיפר כי הבחין בתחילת האירוע: "רצינו ללכת לים ועברנו דרך אזור המטבח. פתאום בא צעיר אמריקני שעבד שם, חטף ממאבטח את הנשק שלו וברח לכיוון חדר האוכל. הוא ירה במישהו".

אחרי שהוכרז על תום מבצע ההשתלטות, הורשו האורחים ואנשי הצוות לצאת מהחדרים שבהם הסתגרו. כעת החלה המשטרה לחקור את נסיבות האירוע ואת הרקע שהביא את החמוש לבצע את המעשה.

עד ראייה נוסף שצפה במתרחש סיפר כי "היינו בקבלה שמענו את הצעקות ואז ראינו אותו קופץ על המאבטח ושוכב עליו. רצתי אליו וקפצתי עליו ואז התגלגלנו על הרצפה. באותו זמן הוא הצליח לשים את ידו על הנשק של המאבטח, הכניס את המחסנית לנשק ודרך אותו. הוא התחיל לירות בתוך הלובי".

קצין המשטרה שטיפל באירוע אמר לחדשות 2 כי "הבוקר התקבלו דיווחים על יריות במלון ליאונרדו קלאב. המלון היה בתפוסה מלאה בשל חול המועד סוכות. כוחות משטרה ראשונים שהגיעו למלון נתקלו בעובד המלון, עולה מארצות הברית ששוהה בארץ בפרויקט 'אורנים', אותו עובד כנראה פוטר לפני מספר ימים והגיע לפה הבוקר, חטף את הנשק מקצין הביטחון המלון, ירד למטבח וירה בעובד שפיטר אותו לפני מספר ימים".

לאחר הירי התבצר היורה החמוש במטבח המלון. "כוחות משטרה החלו לנהל עמו משא ומתן עד שהגיעו כוח של יחידת הלוחמה בטרור של צה"ל", סיפר קצין המשטרה. "במהלך המשא ומתן, ירה העובד לעבר הכוחות שהגיבו באש והוא נהרג". במשטרה עדיין ממשיכים לבדוק את נסיבות האירוע.