המפכ"ל לחוקרי פרשת השחיתות: "התעלמו מרעשי הרקע"

רב ניצב דנינו התייחס לחשיפת הפרשה החמורה שבה מעורבים בכירים בישראל ביתנו והדגיש: "חקר האמת הוא העניין, ולא כותרת זו או אחרת". על הביקורת שהשמיע ליברמן בנוגע למועד פרסום החקירה אמר המפכ"ל: "כשמסתכלים על ההתפתחויות, ניתן להבין שאי אפשר היה לדחות את זה"

"התעלמו מרעשי הרקע". דנינו (פלאש 90)

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו התייחס הבוקר (שני) לפרשת השחיתות שבה מעורבים על פי החשד בכירים בישראל ביתנו ואישי ציבור ושלח מסר לשוטרים שממשיכים לחקור את הפרשה הסבוכה: "התעלמו מרעשי הרקע והתרכזו בעבודה המקצועית, בדרך שבה פעלתם עד היום בנחישות ובמקצועיות כדי להגיע לחקר האמת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

דנינו, שנשא דברים בכנס במרכז פרס לשלום, הדגיש כי "חקר האמת הוא העניין, ולא כותרת זו או אחרת. החלטנו לצאת לחלק של החקירה הגלויה ואי אפשר היה לדחות את זה". המפכ"ל התייחס גם לטענות שהשמיע יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שלפיהן מועד חשיפת הפרשה היה מכוון ונעשה משיקולים פוליטיים ואמר: "כשמסתכלים על ההתפתחויות בחקירה, ניתן להבין למה לא נכון היה לדחות את זה".

לקראת הבחירות שבפתח אמר דנינו: "נוודא שהמערכת תהיה נקייה הוגנת ושבעיקר יכבדו בה את החוק בישראל. לא נוותר במלחמה על השחיתות".

הנשיא לשעבר שמעון פרס הזהיר מאובדן אמון של הציבור במערכת. "היקף השחיתות הרחב והתחכום הפתיע את כולנו ועלול לייאש את האזרחים", אמר פרס. "אני מבקש מכם השוטרים - המשיכו להילחם. אתם עומדים בחזית הצדק ומגנים על הדמוקרטיה, עמדו בשער והילחמו בשחיתות זהו מבחן של אמת ללא משוא פנים או פרוטקציות".

אתמול זומן לחקירה משה ליאון המקורב לשר החוץ אביגדור ליברמן. ליאון, שהתמודד בעבר על ראשות עיריית ירושלים, הוא חבר מועצת העיר ועל פי הידוע התכוון ליברמן להריץ אותו ברשימת ישראל ביתנו בבחירות הקרובות.

על פי ההערכות, במסגרת הפרשה צפויים להיחקר כ-40 חשודים וכנגד מחצית לפחות יוגשו כתבי אישום. היועץ המשפטי לממשלה עורך הדין יהודה וינשטיין אישר את קיום החקירה בעת הרגישה הזו לאחר שהשתכנע ממוצקות הראיות.