אב הילדים שנרצחו ברהט: "זה מלמעלה"

בני משפחתה של האם שרצחה את שלושת ילדיה טוענים היום כי היא אינה אשמה, ומבטיחים לתמוך בה לאורך המשפט. היום מתברר כי האם פנתה בעבר לעזרה אצל רופאי אליל בשטחים לאחר שככל הנראה סבלה מדיכאון

אב שלושת הילדים שנרצחו אתמול על ידי אמם ברהט, מדבר היום לראשונה למצלמות ואומר כי הוא סולח לאשתו על מעשיה. "זה מאללה, זה מלמעלה, זה מה שיש לי להגיד", סיפר האב בהלם.

האם הצעירה מרהט שדקרה אתמול למוות את שלושת ילדיה ופצעה אחד נוסף, הובאה היום לבית המשפט שקבע כי יש לשלוח אותה לבדיקה פסיכיאטרית שבסופה יוחלט אם היא כשירה לעמוד לדין. בחקירתה סיפרה האם על קולות ששמעה שהורו לה לבצע את המעשה ועל דיכאון לאחר לידה ממנו סבלה. על פי גורמים במשטרה, היא נמצאת במצב של הלם ושואלת רבות על ילדיה.

היום התברר כי האם הייתה מודעת למצבה הנפשי, ואף ניסתה לפנות לטיפול מסורתי אצל רופאי אליל בשטחים. מסיבה זו לא הייתה מוכרת ברשויות הרווחה בעיר. סעיד אלעוברה, מנהל אגף הרווחה בעיריית רהט קורא היום לכל מי שמזהה בעיה של מצוקה נפשית בקרב בני המשפחה, לפנות לגורמי טיפול מודרניים: "זה לא במקום הטיפול המסורתי, אבל אפשר לשלב, אפשר לעשות טיפול שיניב פרי ולהציל נפשות".

בינתיים, חדשות טובות מגיעות מהבת שניצלה. "הילדה בסדר גמור ברוך השם", עידכן היום אביה, ובבית החולים מבהירים כי מצבה השתפר וכי היא צפויה להשתחרר בימים הקרובים.