מח"ש סגרה התיק נגד השוטר שירה בתייר הולנדי בבת ים

השוטר שירה באזרח הולנדי בבניין בבת ים באפריל האחרון ופצע אותו קשה נוקה מאשמה. המחלקה לחקירות שוטרים קיבלה את טענת השוטר לפיה ירה בתייר כהגנה עצמית

השוטר ירה - ופצע קשה. התייר שימפלינג (חדשות 2)

נסגר מחוסר אשמה: המחלקה לחקירות שוטרים הורתה על סגירת התיק נגד השוטר שירה בתייר הולנדי בבניין מגורים בבת ים באפריל האחרון. התייר, בוי שימפלינג, נפצע קשה באירוע, בו טען השוטר להגנה עצמית. עורך דינו של התייר זעם: "אין פרופורציה בהחלטת מח"ש בהתחשב בחומרת הנזק שנגרמה לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחצי שנה, התפתח סכסוך בין תייר הולנדי לבין בעלי הדירה שאצלם התארח. בעלי הדירה סיפרו לשוטרי סיור של מרחב איילון שהרגישו מאוימים על ידו. אלה ניסו לפשר בין הצדדים, אך כעבור כמה דקות התפתח ויכוח בין השוטרים לתייר עצמו, שאיים עליהם וברח מהמקום.

במהלך המרדף השוטרים ריססו אותו בגז פלפל, אולם הוא סירב לבקשתם לעצור. השוטרים ירו פעמיים, ופצעו אותו קשה. צוות מגן דוד אדום שהוזעק לדירה, מצא את האיש כשהוא במצב קשה וסובל מפצעי ירי באגן ובבטן. מאז המקרה, בדקו במח"ש את עובדות האירוע, והחליטו לסגור את התיק נגד השוטר היורה, בטענה להגנה עצמית.

עורך דינו של שימפלינג, שי טובים, אישר בשיחה עם חדשות 2 כי בכוונתו להגיש ערר על החלטת מח"ש. "לשיטתנו אין פרופורציה על חומרת הנזק שנגרם לתייר. השוטרים באירוע היו יכולים להשתמש באמצעים מידתיים יותר, גם אם חשו בסכנה לחייהם", אמר.

"שימפלינג היה כמו בן בית"

שכנים של הזוג סיפרו שהתייר שנורה, התגורר שם בשנה האחרונה והיה מעין בן בית. "שמעתי את האירוע מתרחש בחוץ. נאמר לי להשאיר את הדלת סגורה ולעלות עם בנותיי לקומה השנייה, וכך עשיתי", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דוד דזלדטי, שכן שמתגורר בדירה הסמוכה לזירה ואב לשניים. "נשמעה ירייה, היינו מאוד מבוהלים כי לא הבנו מה קורה. רק לאחר מכן התבררו לנו פרטי המקרה. כשיצאתי מהדירה, ראיתי שמפנים את אותו פצוע".