השוטרים נדהמו: גנב התיקים - ילד בן 5

בעקבות מכת גניבות בחופי נתניה בשבועות האחרונים הפעילה המשטרה חוקרים סמויים שנטמעו בין המתרחצים. אחרי תצפיות ארוכות שביצעו הם מצאו כי האחראים לגניבות הם חבורה של ילדים ונערים

לא מעט רוחצים הגיעו בשבועות האחרונים לחופי נתניה ומצאו בהם מפלט מהחום הכבד. חלקם סיימו את הבילוי ללא תיקיהם וחפציהם האישיים - אחרי שאלה נגנבו על ידי אלמונים שניצלו את שהייתם במים כדי לשים עליהם את ידיהם. בעקבות ריבוי תלונות בנושא נפתחה חקירה, שבסיומה התחקו השוטרים אחר עקבותיו של החשוד המרכזי - ילד בן 5.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלשים שנשלחו לחופים התחזו לרוחצים תמימים והבחינו בקבוצת ילדים ונערים בני 5-16 ששוטטו באזור באופן שעורר את חשדם. אחרי כמה תצפיות הבחינו בילד כבן 5 שנראה אוחז בתיקים שהיו מונחים על החול - ומשם, העביר אותם לידי חברי הכנופיה ה"מבוגרים" יותר. החפצים הגנובים, לפי החשד, הגיעו לבסוף לידי מי שהיה מנהיג הקבוצה - נער כבן 16.

חקירה דפוסי הפעולה של חברי הכנופייה העלתה כי הבוגרים מבין החשודים נהגו לערוך את התצפיות על המתרחצים ובחרו את קורבנותיהם. אחרי שנפלה ההחלטה ממי לגנוב נשלח לבצע את המשימה הצעיר מבין ילדי הקבוצה - שאסף את תיקי הרוחצים כדי לעורר כמה שפחות חשד.

לבסוף, קיבל ראש הכנופייה את הרכוש הגנוב ובתמורה שילם לילדים כמה שקלים. את הטלפונים הסלולריים שהצליח לגנוב הוא מכר ובאופן זה שלשל לכיסו מאות שקלים.