החשוד ברצח אשתו בהרצליה נשלח לבדיקה פסיכיאטרית

בית המשפט האריך ב-7 ימים את מעצרו של מרדכי חן, שרצח על פי החשד את רעייתו אלסי לגונדאי, וקבע כי הוא יעבור בדיקה נפשית. אחרי רצח אשתו הראשונה, לפני 21 שנה, הוחלט כי הוא לא כשיר לעמוד למשפט

בית משפט השלום בתל אביב האריך הערב בשבוע את מעצרו של מרדכי חי, החשוד ברצח אשתו אלסי לגונדאי בביתם בהרצליה. בנוסף, נקבע כי הוא יישלח להסתכלות פסיכיאטרית. בדיקה דומה שנערכה לו אחרי רצח אשתו הראשונה, לפני 21 שנה, קבעה כי הוא לא כשיר לעמוד לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון התברר כי חי נחבל בידו, ונציג המשטרה אמר כי הוא פצע את עצמו במהלך מאבק עם השוטרים. מוקדם יותר הערב הותר לפרסום כי האישה שנרצחה בהרצליה היא אלסי לגונדאי, ילידת הפיליפינים בת 38.

ילדיו של החשוד ברצח, מנישואיו הקודמים, הוציאו הודעה שבה הם מתנערים מאביהם. "אנו ילדיו של מ' מזועזעים מחלום הבלהות שהוא שחזור מצמרר של רצח אמנו היקרה מלפני 21 שנה", הם כותבים. "אנו מקווים שהפעם לא יצליח לחמוק מעונש אשר ירחיק אותו מהציבור עד אחרון ימיו. אנו מבכים את מותה של אלסי שהייתה מלאך שאבינו לא היה ראוי לאהבתה".

ילדי החשוד ברצח: נדאג לאחותינו החורגת

הם מדגישים כי דאגתם כרגע נתונה "להבטחת שלומה ורווחתה של אחותינו למחצה, שאנו מתכוונים להבטיח את עתידה". ילדיו של החשוד ברצח מדגישים עוד: "בניגוד לפרסומים, יש שיתוף פעולה בינינו ובין גורמי הרווחה, והילדה נמצאת במקום הבטוח ביותר עבורה כרגע לשביעות רצוננו המלאה".

לאחר רצח אשתו הראשונה, לפני 21 שנים, אושפז הבעל בבית החולים לחולי נפש "אברבאנל", אך שוחרר משם לפני כשבע שנים. מאז נישא ואף הביא ילדה לעולם עם אשתו החדשה שאותה רצח הלילה, על פי החשד. הילדה בת הארבע, ששהתה בבית בעת הרצח, הועברה לחזקת שירותי הרווחה.

בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו לרחוב חברון בהרצליה כוחות משטרה גדולים, לאחר שהבעל התקשר למוקד 100 של המשטרה והודיע כי רצח את אשתו. צוותי השיטור ומד"א שהוזעקו למקום מצאו בדירה את גופתה של אלסי לגונדאי ללא רוח חיים, כשעליה סימני אלימות.