חיסול בכפר מכר: צעיר נורה למוות

גבר בשנות ה-20 לחייו נורה הערב למוות במרכז כפר מכר, ליד עכו, על ידי כמה רעולי פנים שנמלטו מהמקום. תושבים בכפר טענו כי הרצח הערב הוא נקמה על מותו של ילד בן 12 בסוף השנה שעברה, אז נקלע לחילופי ירי בין בני שתי משפחות מסוכסכות ונפגע מכדור תועה. במשטרה פתחו במצוד אחר היורים

זירת הרצח בכפר מכר הערב (רפעת עכר)

חשד לרצח בכפר ג'דיידה-מכר, סמוך לעכו. צעיר בשנות ה-20 לחייו נורה הערב על ידי רעולי פנים במרכז הכפר ומת מפצעיו בבית החולים. הנרצח מוכר למשטרה, ותושבים במקום משוכנעים כי יש קשר בין החיסול הערב לבין מותו של ילד בן 12 בכפר לפני כתשעה חודשים, אז נקלע בטעות לחילופי ירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במוקד מד"א התקבלה הערב קריאה על צעיר שנמצא שרוע סמוך לחנות במרכז הכפר עם פצעי ירי בפלג גופו העליון. פרמדיקים שהגיעו למקום העניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים בנהריה, שם נקבע מותו. מדיווח ראשוני עולה כי כמה רעולי פנים פתחו באש לעבר האיש ולאחר מכן נמלטו מהמקום.

כוחות משטרה גדולים ומעבדת זיהוי פלילי הגיעו לזירת הרצח ופתחו בחקירת הירי. אחד מהתושבים בכפר סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "היה ברור שהרצח הזה יקרה. כולם בכפר מדברים על הסכסוך בין שתי המשפחות, במיוחד לאחר שילד בן 12 נרצח ליד ביתו". זמן קצר לאחר הירי במכר עלה באש ביתו של קרוב משפחה של הילד בן ה-12. בסמוך למקום נמצאה מכונית שהוצתה. כעת חוששים בכפר מגל של הסלמה ומקרי נקמה הדדיים.

ביקורת על התנהלות המשטרה

באירוע הקשה שהתרחש בסוף השנה שעברה נקלע הילד לחילופי ירי בין בני שתי משפחות מסוכסכות. תושבים אחרים בכפר מתלוננים כי תופעת הירי ברחובות מתגברת ומאשימים כי המשטרה אינה עושה מספיק לאסוף את הנשק ולהרחיק את העבריינים מהרחובות.

בסוף דצמבר 2011 הובילו חילופי יריות בין שתי משפחות מסוכסכות בכפר ג'דיידה למוות של בן ה-12 מכדור תועה. הילד פונה לבית החולים בנהריה במצב אנוש שם נאבקו הרופאים על חייו, אך לאחר זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. הילד שנהרג הוא בן למשפחת כיאל וקרוב משפחתו של כדורגלן נבחרת ישראל בירם כיאל. אחיו של הילד שנרצח הגיע דקות לאחר הירי לבית המשפחה, שם זעק בכאב: "רצחתם את אחי, רצחתם ילד, נשמה טהורה".

קרוב משפחה אחר של הילד, שהיה גם המחנך שלו בבית הספר, אמר אז לחדשות 2 באינטרנט כי "זה רק ילד. כל הקווים האדומים נחצו היום. אנו חסרי אונים אל מול האלימות הגואה במגזר הערבי". בזירת הירי עצמה התפתחה מהומה, בעקבותיה נשלחו לכפר כוחות משטרה גדולים ויחידות יס"מ על מנת להשליט סדר ולחצוץ בין המשפחות המעורבות. חלק מהכוחות מאבטחים את הכניסה לשכונה שבה התרחש הרצח. במקביל החלה המשטרה בחקירת נסיבות האירוע.

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי בעבר הצליחו ראשי החמולות לאחות את הקרע ביניהן, אך זה החזיק מעמד עד היום, כאשר מסיבה לא ברורה עדיין הסכסוך ניצת מחדש ובעקבות זאת החלו חילופי הירי בין הצדדים.