המצלמות תיעדו: רצח לאור יום בנצרת

סכסוך משפחתי ישן הביא את תושב העיר להכות למוות לפני כשבועיים אחד מקרוביו באחד הרחובות. הוא הלם בגופו בגרזן, סכין ואלה - עד שווידא את התוצאה הקטלנית. נהגים שעברו לידו, בזמן שהתבוסס בדמו, לא הגישו לו עזרה. התמונות קשות לצפייה

מה שהחל כסכסוך משפחתי על רקע ויכוח על קרקע בנצרת, הסתיים בשבוע שעבר ברצח לאור יום - שתועד כולו, על מראות הזוועה שבו, במצלמות האבטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל בקטטת רחוב והסתיים במוות אכזרי במיוחד. הכל קרה במרכז כביש, לאור יום, בשכונה גדולה בנצרת. החשוד, עבד אל כרים אבו סאלח בן 37, תועד מכה את קרוב משפחתו באלה - כשזה שכב על הכביש ובקושי הצליח לזוז.

גם בתום דקות ארוכות אבו סאלח לא נרגע, הוא רץ למכוניתו ושב כשבאמתחתו גרזן. הוא הניף אותו ביד ימין, ואז הלם באמצעותו שוב ושוב בגופו של בן משפחתו, במסכת אלימות שנמשכה זמן רב.

אחרי הדקירות: הקורבן שרוע על הכביש, איש לא הגיש עזרה

אחרי המכות, עבר אבו סאלח לקללות. אלא שבהתחשב במצבו של קורבנו, כלל לא ברור האם הצליח לשמוע. אחר כך, נראה אבו סאלח עוזב את המקום - אך כעבור זמן קצר שב לזירה. הפעם, הוא הצטייד בסכין. מצלמות האבטחה תיעדו איך דקר עשרות רבות של פעמים את בן משפחתו, בכל חלקי גופו.

נציגת הפרקליטות, עו"ד אביטל שרוני, הגישה כתב אישום נגד אבו סאלח לבית המשפט המחוזי בנצרת - שם התברר כי הנאשם לא חדל גם אחרי מסכת הדקירות. כעבור זמן מה הוא הכה אותו בפטיש, כדי לוודא שגרם למותו.

הסנגור, מנגד, העדיף שלא לספק התייחסות לתמונות הקשות. את מסכת האלימות חותם ביטוי לאטימות בלתי נסבלת: הקורבן, בעודו שרוע על הכביש ומתבוסס בדמו, נותר במקומו בעוד שלצדו המשיכו לנסוע כלי רכב שנהגיהם לא עצרו אף לא לרגע כדי להגיש עזרה.