מי מפר את השקט ברחובות? "המקום הזה הפך לגיהנום"

חמש היריות שנשמעו הערב בשכונת סלע השקטה ברחובות הן רק חוליה נוספת בשרשרת הפשיעה שהשתלטה על העיר בחודשים האחרונים. "אנשים מסתובבים חסרי ביטחון, מפחדים, ולמשטרה אין שליטה על מה שקורה", סיפר תושב. במשטרה חושדים שגם הירי הערב קשור למשפחה אחת שנחשבת למסוכסכת עם כנופיות פשע רבות ברחובות

זירת הירי ברחובות, הערב (חדשות 2)

צרור יריות מנשק אוטומטי הפר הערב את השקט בשכונת סלע ברחובות, שכונה של משפחות ובתים פרטיים. רק במזל, אומרים שם, איש לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

5 הקליעים נורו סמוך למתנ"ס המקומי, בו שהו ילדים רבים באותה שעה. "המקום הזה הפך לגיהינום", סיפר תושב השכונה לחדשות 2 באינטרנט. "כל יום יש ירי על מכוניות ובתים. הערב היה ממש נס".

חלק מהתושבים קשרו את הירי למשפחה בעיר שמוכרת למשטרה, וביחידה המרכזית אומרים ש"יש לה סכסוך כמעט עם כל כנופיות הפשע ברחובות". המשטרה סגרה בשעות הערב את רחוב פינקלשטיין בעיר ועורכת מצוד אחר היורים.

"חסרי ביטחון, מפחדים"

"אמרו לנו שמחר אמורה להתקיים ועדת שחרור לאחד האחים במשפחה, שנשלח לכלא לכמה שנים", הוסיף תושב העיר ששמע הערב את היריות. "אולי זה איתות, אולי לא, אבל אנחנו לא יכולים לסבול את המשפחה הזאת בשכונה. אנשים מסתובבים חסרי ביטחון, מפחדים, ולמשטרה אין שליטה על מה שקורה".

לפני כחודשיים ירו אלמונים באחד מבני המשפחה ופצעו אותו קשה, על פי החשד כחלק מניסיון חיסול. הוא הובהל אז לבית החולים תוך כדי מאמצי החייאה וכעת נמצא בשיקום.

גורם בכיר במשטרת מרחב השפלה אמר, "אנחנו מכירים את המשפחה, היא בטיפול של הימ"ר ושל המרחב. אנחנו שולטים במצב ולא ניתן לאף עבריין או כנופיה להפר את השקט".

עד ראייה סיפר שבעת הירי, ראה אדם רץ לתוך ניידת משטרה במקום, ייתכן שמדובר במי שניסה להימלט ממתנקשיו. עם זאת, בשלב זה המשטרה לא מוסרת מידע לגבי האירוע ורק מאשרת שהיה ירי וכי אין נפגעים בנפש או נזק.