תושב טמרה: "השוטרים השפילו אותי וחשמלו אותי במפשעה"

אמיר זידאן טוען שלאחר שביצע עבירת תנועה, נעצר והוכה קשות על ידי שוטרים. לדבריו, הם חשמלו אותו עם שוקר חשמלי ואיימו שיכניסו אותו לכלא לשנתיים. המשטרה בודקת את נסיבות המקרה וטוענת - זידאן סירב להזדהות

אקדח טייזר. ארכיון (AP)

שימוש מופרז באקדח חשמלי "טייזר" - או מעצר מוצדק? אמיר זידאן, תושב הכפר טמרה שבגליל, טוען שרק ביצע עבירת תנועה פשוטה ואז הותקף ב"טייזר" במפשעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה אירע ביום רביעי האחרון. זידאן נהג ברכב בכפר ונעצר על ידי שוטרי תנועה שהיו במקום ורשמו לו דוח תנועה שגרתי. אלא שזמן קצר לאחר מכן, החל להתפתח ויכוח בינו לבין השוטרים, שהוביל לדבריו לכך שהם הכו וקיללו אותו - מה שהביא למעצרו. "התפתח ויכוח, אבל לא עשיתי משהו שהצריך מעצר. לקחו אותי לניידת באזיקים ואז כיוונו שוקר חשמלי לעבר אבר המין שלי והפעילו אותו", טוען זידאן שלטענתו גם סובל מכאבים עזים.

זידאן מתכוון להתלונן למחלקה לחקירות שוטרים נגד שני שוטרים שהיו מעורבים במעצר. לחדשות 2 באינטרנט אמר שהוא חש שהושפל ללא סיבה. "זה היה פשוט אכזרי. כשהגעתי לתחנה, לא יכולתי לעמוד על הרגליים או ללכת, אבל הם הכריחו אותי לקום ואיימו עליי שאם לא אעשה זאת, הם יכניסו אותי לכלא לשנתיים", משחזר זידאן. "אני מודה שהגיע לי דוח תנועה, אבל אני לא מבין למה הייתי צריך לעבור את מה שעברתי", הוסיף.

מהמשטרה נמסר בתגובה למקרה כי "לאחר שהנ"ל ביצע עבירת תנועה והוער לו על ידי השוטרים הוא חזר וביצע שוב את העבירה. עקב התנגדותו להזדהות, בוצע שימוש בשוקר חשמלי. פרטי המקרה הועברו לבירור במחלקה לחקירת שוטרים".