תקיפת הצעיר הערבי בירושלים: החשודים מודים שהרקע לאומני

בית המשפט האריך ביומיים את מעצרם של ארבעה מהנערים החשודים בתקיפה בשכונת קטמון. מפקד משטרת מרחב מוריה עדכן על התפתחות החקירה: "כל החשודים קושרים עצמם לאירוע ומודים כי הרקע היה לאומני, הם לא הביעו חרטה"

במשטרה ממשיכים בחקירת תקיפת הצעיר הערבי בשכונת קטמון בירושלים בשבוע שעבר ומדגישים: "החשודים הודו כי תקפו אותו על רקע לאומני ולא מתחרטים". בית משפט השלום בירושלים האריך בצהריים ביומיים את מעצרם של ארבעה מהחשודים, לאחר שאמש הוארך מעצרו של החשוד המרכזי. במקביל, נעצר היום חשוד נוסף במעורבות בתקיפה, נער בן 13.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד משטרת מרחב מוריה, חיים בלומנפלד, עדכן היום על התפתחות החקירה. "כל החשודים היו במקום. חלקם מטילים אחריות אחד על השני, אבל כולם קושרים את עצמים לאירוע. הם עוד לא מודים במעשים, אבל מדובר בשלבים מוקדמים בחקירה. כל המעורבים מאשרים ומדגישים כי הרקע היה לאומני", אמר ניצב משנה בלומנפלד.

על פי החשד, החמישה גרמו לצעיר, איברהים אבו-טהא, לשבר ברגלו השמאלית וחבלה בידו הימנית, לאחר שהיכו אותו, בין היתר, במוט ברזל. בחקירתו טען החשוד המרכזי כי ראה את הערבי וצעיר נוסף כשהם מחזירים צעירה יהודיה הביתה בתום בילוי משותף.