השוטר שחנק מפגינה בתל אביב יועמד לדין

כחודשיים לאחר שתועד נוקט באלימות כלפי צעירה בהפגת המחאה החברתית, החליטו במח"ש להעמיד לדין את סנ"צ יוסי שפרלינג. "הקצין השתמש בכוח לא סביר", אמרו במחלקה לחקירות שוטרים, "אך עם זאת המפגינה גידפה אותו"

השוטר האלים - לדין: בתום חקירה שהתנהלה בשבועות האחרונים נגד סנ"צ יוסי שפרלינג, שתועד חונק מפגינה במהלך הפגנה של פעילי המחאה החברתית בתל אביב בחודש יוני האחרון, הוחלט היום להעמידו לדין משמעתי בגין שימוש בכוח שלא כדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת מח"ש נאמר כי "בהתאם לחומר הראיות שנאסף נמצא כי השימוש בכוח שבו נקט הקצין חרג מהסביר ולא היה מוצדק ולכן הוחלט להעמידו לדין".

עם זאת, אמרו במח"ש כי "ניתן משקל לעובדה שהקצין איבד לכאורה את עשתונותיו לפרק זמן קצר, תוך כדי מילוי תפקידו, בתגובה לגידופים קשים ביותר שהשמיעה נגדו המפגינה, שהיא עצמה הודתה בהם, וכל זאת במהלך הפגנה דינמית ורבת משתתפים במהלכה היו הפרות סדר רבות ופרובוקציות נגד שוטרים".

בתגובה מסר עו"ד עופר ברטל, סניגורו של שפרלינג: "אנו שמחים על כך שמח"ש סגרה את התיק בעניינו ולא מצאה לנכון להגיש כתב אישום. גם הם השתכנעו כי לא הייתה כל עבירה פלילית מצידו ובטח שלא הייתה חניקה. הדברים יתבררו גם בהליך הבדיקה הפנימי במשטרה. שפרלינג הוא קצין ערכי ומוכשר שתרם ועוד יתרום רבות למשטרת ישראל".