ההשחתה בראש העין - גרסת ההורים: "בנה של המורה הזמין את הנערים לבית"

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט טענו הוריו של ג', נער בן 15, כי בנם - שלא היה מעורב בוונדליזם - נפל קורבן לניסיונות חבריו להתנער מאחריות ולרצונה של המורה "לנקום" על העובדה שהנערים מצאו בביתה תמונות מביכות שלה. "מי שנתן לחתול לשמור על השמנת – שלא יבכה שהיא נעלמה", אמרו

צילום אילוסטרציה (AP)

הוריו של ג', אחד הנערים מראש העין שנעצרו בחשד להשחתת ביתה של מורה מבית הספר בו הם לומדים בראש העין, מגיבים לראשונה להסתבכותו בפרשה החמורה ולמעשים המיוחסים לבנם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הם טענו כי הנער, בן 15, נפל קורבן הן לניסיונות חבריו להתנער מאחריות לנזק שגרמו לרכוש והן לפעולות המורה, שלטענתם מבקשת "לנקום על הבושה" שהיא חשה.

אביו ואמו של הנער, שנחקר בחשד להתפרצות, השחתת רכוש ופגיעה בפרטיות, סיפרו כי בקרוב ייערך לו הליך שימוע לפני הגשת כתב אישום.

"בנה של המורה הזמין אותם לבית"

לטענת ההורים, הוא וחבריו לא רק שלא פרצו לבית המורה, אלא אף הוזמנו לשהות שם על ידי בנה בעת שהוא ואמו ישהו בנופש בחו"ל.

"שבועיים לפני המקרה, הבן שלה, שהוא חבר ילדות של הילד שלי, הזמין אותו וכמה נערים נוספים להגיע אליהם הביתה בזמן שהוא ואמו בחו"ל", סיפרה האם. "הוא אמר שהוא 'ימנה' שניים שיהיו אחראים על הבית, שיעמוד לרשותם כדי שיחגגו בו".

אביו של הנער סיפר כי בשיחה עם בנו, אישר האחרון כי ראה את חבריו "עושים כל מיני דברים שהוא לא היה שותף להם", כלשונו. "הוא לא עשה שם את צרכיו ולא גנב דבר", הדגיש.

"אפשר להבין את אי הנעימות של המורה"

על האופן שבו נקשר שמו של בנו לפרשה אמר האב: "עשו לו אמבוש. הילד שקיבל את המפתחות לבית כנראה נבהל ממה שקרה שם והחליט לביים פריצה. כל אחד מהילדים ניסה להפנות את האצבע המאשימה לעבר האחר – וכך הלבישו על הבן שלי תיק".

את תחושותיו של בנו תיאר: "יש לו הרבה רגשות מעורבים, מכיוון שעצם הנוכחות שלו במקום שבו נעשו לכאורה דברים שלא היו צריכים להיעשות – בעייתית מאוד. הוא נקלע לסיטואציה לא לו, ועל כן אין סיבה שהוא יתנצל. מי שנתן לחתול לשמור על השמנת – שלא יבכה שהיא נעלמה".

אבל לא בכך הסתיימו האשמות ההורים כלפי המורה. לטענתם, בעת ששהו בבית נחשפו הנערים לתמונות שבהן תועדה במצבים אינטימיים – עובדה שהביאה אותה לבקש "לנקום" על המבוכה שהדבר גרם לה.

"אני יכול להבין את אי הנעימות שהיא חשה", אמר האב. "הילדים מצאו חומרים מביכים בבית. למרות זאת, מה שהיא עושה עכשיו יחזור אליה כמו בומרנג".

עורך הדין של המורה: "חדירת הנערים לבית - פריצה לשמה"

עורך דינה של המורה, אביחי ברטונבסקי, הגיב על טענות ההורים ואמר: "מדובר בשטות גמורה. לאף אחד מהנערים לא ניתן מפתח או זכות להיכנס אל תוך הבית. החדירה שלהם למקום היא פריצה לשמה. גם אם הזמין בנה של המורה את מי מהנערים להגיע לביתו, רב המרחק מכאן ועד למעשים שנעשו שם".

נוסף על כך, הוא הבהיר כי "המורה היא האדם האחרון שמונע מנקמה. לראייה, התרחש האירוע לפני כחודש וחצי. במשך תקופה זו היא הייתה עסוקה אך ורק בשיקום חייה. הנערים אכן נחשפו לתמונותיה במצבים אינטימיים, שחלקן הגדול הושב למורה על ידי המשטרה".

בסיכום דבריו, אמר עו"ד ברטונבסקי כי "יש להבין שמשהמורה נחשפה למראות הקשים בביתה, הדבר האחרון שעניין אותה הוא לרדוף את התלמידים".