אב המנזר שהוצת: "אין לנו אויבים, למה זה קרה?"

בעוד המשטרה מנהלת סריקות אחר החשודים בפעולת "תג המחיר" במנזר בלטרון, מתקשים הנזירים להבין את המניע להשחתה. "בקושי הצלחנו לכבות את האש", משחזר אב המנזר, "אם לא מחנכים צעירים וילדים לתת כבוד אחד לשני - זה יימשך"

אנשי מנזר השתקנים בלטרון שהוצת והושחת במהלך הלילה בפעולת "תג מחיר", מתקשים להבין מה הניע את המבצעים שטרם נלכדו. "לא היו סימנים שמשהו כזה צריך לקרות. אין לנו אויבים, אין לנו סכסוכים עם אף אחד", מדגיש אב המנזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט שיחזר אב המנזר לואיס וואהבה את השתלשלות האירוע: "זה היה בערך ב-4:00 לפנות בוקר. התעוררתי ושמעתי נזיר צועק, דופק על הדלת שלי. רצתי עם כמה נזירים וראינו באמת את כל האש בשער לכנסיה על הדלת הגדולה".

"הנזיר הגיע עם המכשיר לכבות את האש, ובקושי בקושי הצלחנו לכבות את האש. ראינו מה שכתוב על הקיר, משהו באותיות גדולות באדום, נגדי ונגד הנוצרים. ולא הבנו למה, לא היו סימנים שמשהו כזה צריך לקרות", הוא מסביר.

אב המנזר מציין "אנחנו מחנכים שיהיה שלום בעולם, שיהיה פחות מתח בין האזרחים והתושבים במדינה הזאת. מי שאחראים הם המנהיגים, ההורים המורים שהם אחראים על החינוך. אם לא מחנכים צעירים וילדים לתת כבוד אחד לשני לדעת שכולנו שווים, אם לא מחנכים אותם זה מה שקורה - וזה יימשך, מזה אני מפחד".

וואהבה קרא לפעול כדי שאירוע כזה לא יחזור על עצמו. "אני מקווה שאחראים הם יתעוררו ויעשו לפי החובה שלהם", אמר.

רוססו כתובות "רמת מגרון"

הדיווח על האירוע התקבל הבוקר סמוך לשעה שש. הנזירים במקום, שהבחינו בדלת הכניסה שעולה בעץ - מיהרו להזעיק את המשטרה, שהגיעה למקום ומצאה כי בנוסף להצתה, רוססו במקום הכתובות "ישו הוא קוף", "רמת מגרון" ו-"ערבות הדדית". מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה בנושא וסריקות מתנהלות אחר חשודים במעשה.

האירוע הזה מצטרף לאירוע נוסף שהתרחש בחודש פברואר השנה, ובו רוססו כתובות נאצה נגד הנצרות ו"תג מחיר" על גדרות הכנסייה הבפטיסטית שבירושלים. מלבד לכתובות, נוקבו גם צמיגיהם של שלוש מכוניות שחנו באזור.

בתחילת השבוע פורסם, כי במערכת הביטחון נערכים לניסיונות של צעירי "נוער הגבעות" לבצע פעולות תג מחיר בכפרים ערביים כ"נקמה" על פינוי מגרון. עוד נמסר, כי סביב אותם הצעירים יימשכו בימים הקרובים המעקבים, זאת כדי למנוע כל אפשרות של פגיעות דומות.