הצתה במנזר לטרון: כתובות נאצה בגנות הנצרות רוססו במקום

חשד לפעולת "תג מחיר" במנזר לטרון הממוקם בעמק איילון: הלילה הוצתה דלת הכניסה למקום, וכתובות נאצה בגנות הנצרות, כגון "ישו הוא קוף", "רמת מגרון", "מעוז אסתר" ו-"ערבות הדדית" רוססו על קירות המנזר. במשטרה פתחו בסריקות אחר חשודים במעשה

חשד לפעולת תג מחיר בתגובה לפינוי מגרון: במנזר השתקנים שבלטרון הוצתה דלת הכניסה שעשויה מעץ, ורוססו כתובות נאצה בגנות הדת הנוצרית וישו. באירוע לא דווח על נפגעים, אך נזק נגרם למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיווח על האירוע התקבל הבוקר סמוך לשעה שש. הנזירים במקום, שהבחינו בדלת הכניסה שעולה בעץ - מיהרו להזעיק את המשטרה, שהגיעה למקום ומצאה כי בנוסף להצתה, רוססו במקום הכתובות "ישו הוא קוף", "רמת מגרון" ו-"ערבות הדדית". מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה בנושא וסריקות מתנהלות אחר חשודים במעשה.

האירוע הזה מצטרף לאירוע נוסף שהתרחש בחודש פברואר השנה, ובו רוססו כתובות נאצה נגד הנצרות ו"תג מחיר" על גדרות הכנסייה הבפטיסטית שבירושלים. מלבד לכתובות, נוקבו גם צמיגיהם של שלוש מכוניות שחנו באזור.

בתחילת השבוע פורסם, כי במערכת הביטחון נערכים לניסיונות של צעירי "נוער הגבעות" לבצע פעולות תג מחיר בכפרים ערביים כ"נקמה" על פינוי מגרון. עוד נמסר, כי סביב אותם הצעירים יימשכו בימים הקרובים המעקבים, זאת כדי למנוע כל אפשרות של פגיעות דומות.