חשד: הלבינו מיליונים מהימורים בחוות סוסים

כוחות גדולים של משטרה ואנשי רשות המסים פשטו הבוקר על כמה מתחמים בצפון ובהם חוות סוסים במושב בן עמי במסגרת חקירת פרשה גדולה של הימורים והלבנת הון. נעצרו שלושה חשודים שניהלו עסקים להימורים וגרפו מיליוני שקלים לחשבונותיהם

הלבינו מיליונים מהימורים על סוסים (חדשות 2)

היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז צפון, בשיתוף היחידה הארצית למאבק בפשיעה ברשות המסים, ניהלו במהלך החצי שנה האחרונה חקירה סמויה כנגד רשת הימורים והלבנת הון באזור הצפון בהיקף של מיליוני שקלים. הבוקר נערכה פשיטה על חוות סוסים במושב בן עמי, ליד נהריה, ונעצרו שלושה חשודים.

 

החשודים ניהלו עסקים להימורים והלבנת הון במשך כמה שנים, וגרפו מיליוני שקלים לחשבונותיהם. כל עסק (אחד) כזה הכניס על פי החשד יותר מיליון שקלים בשנה. החל משעות הבוקר המוקדמות פשטו כוחות גדולים של מחוז צפון, אנשי יחידת "יהלום" של רשות המסים, פרשים ווטרינר, על כמה מתחמים, ערכו חיפוש והחרימו רכוש.

 

במהלך הפשיטה נעצרו שלושה חשודים, שניים מהם ממושב בן עמי בני 50 ו-45 ואחד מכרמיאל, בן 75. החשודים  מחזיקים בהון ורכוש רב שנרכש על פי החשד מכספי ההימורים במשך שנים רבות.

 

שווי כל סוס - עשרות מיליוני דולרים

 

החשודים הם בעליה של חוות סוסים במושב בן עמי המשמשת גם כמקום פנסיון לסוסים של אנשים פרטיים. בחווה כ-50 סוסים, כאשר השווי מוערך של כל סוס נע בין 75 אלף דולר ל-200 אלף דולר.

 

בנוסף, החשודים מחזיקים ברשותם בתים, כלי רכב מסוגים שונים ,טרקטורונים ,קטנוע, טרקטור ונגררים, וחשבונות בנק.  כל הרכוש יחולט. בשלב זה נתפסו חמישה כלי רכב שונים, כסף מזומן בסכום של כחצי מיליון שקל וכ- 40 סוסים.

 

העבירות המיוחסות לחשודים: הלבנת הון, ניהול והחזקת מקום להימורים ואי דיווח על הכנסות מהימורים. הם יובאו היום בשעות הצהריים להארכת מעצר בבית משפט השלום בנצרת.