עורכי הדין של קובי פרץ: "נתבע את אמרגנו"

עורכי דינו של קובי פרץ כינסו היום תדרוך עיתונאים בה התייחסו לחשדות כלפי מרשם, לכאורה, בהם איים על מנהלו האישי יוחאי יעיש – שהפך לעד מדינה נגדו. "נגיש נגדו תלונה בגין סחיטה באיומים", אמרו

עורכי דינו של הזמר המפורסם קובי פרץ, שזומן אתמול לחקירה בחשד שאיים על אמרגנו לשעבר, הגיבו היום לראשונה לחשדות נגד מרשם, במסיבת עיתונאים מיוחדת במשרדו של עו"ד אודי ברזילי בבית גיבור ספורט ברמת גן. את תדרוך העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורכי הדין הכחישו בתדרוך העיתונאים את החשדות המיוחסים לו, ואמרו כי בכוונתם להגיש תלונה נגד אמרגנו לשעבר - שהפך לעד מדינה נגדו. "התלונה תוגש בגין סחיטה באיומים, בידוי ראיות והכשלת שוטר", אמרו עורכי הדין. "עד המדינה מעל בכספו ובאמונו של פרץ, ועושה כל מאמץ לפגוע במעמדו".

האמרגן המאויים לכאורה הוא יוחאי יעיש, ורק בחדשות סוף השבוע פורסם ריאיון עם פרץ בו אמר: "לשבת בכלא? אני אגיד משהו - חוץ מבורא עולם אני לא פוחד מכלום, אין שום מחשבה, והיא לא עוברת". החקירה היום היא למעשה הסתעפות מפרשה ישנה בה נחשדו פרץ ויעיש בהעלמת מסים.

לאחר החקירה שוחרר פרץ לביתו בערבות, והחקירה בעניינו, בחשד לאיומים וקשירת קשר לביצוע פשע, נמשכת. הזמר זומן לחקירה במשטרה כבר לפני 10 ימים אבל דחה שוב ושוב את הגעתו כי לדבריו היה עסוק, אך השוטרים הבהירו לו שלחקירה היום הוא חייב להגיע.

לפני מספר חודשים על פי החשד, הגיע פרץ ליעיש וביקש ממנו שייתן לו תצהירים בהם ייכתב שפרץ לא היה מעורב בכספים, ושיעיש היה האחראי לכל ההתנהלות הכספית. יעיש סירב, ואחרי כמה ימים קיבל מסרון מאיים ובו נכתב: "מי שיפגע בי אני אפגע בו כל חייו". יעיש התלומנן, וכפי שפורסם בכלי התקשורת - הפך לעד מדינה. לפני שבועיים הוצתה דלת ביתו של יעיש.

אתמול בחדר החקירות המתין יעיש לפרץ. החוקרים קיימו עימות בין השניים, במהלכו החליפו השניים דברים קשים. אז, ככל הנראה, ביצעו השוטרים תרגיל חקירה ויצאו מהחדר. לאחר מכן על פי החשד לקח פרץ בקבוק מים והתיז על האמרגן. כעת, הוא חשוד גם בתקיפה. עו"ד עמית ברטוב שמייצג את יעיש הסכים רק לאשר שמרשו היה בחקירת המשטרה.

לפני שבועיים, הפך יעיש, מי שהיה המנהל האישי שלו במשך 12 שנים, לעד מדינה נגד פרץ. יעיש ופרץ נחשדו בהעלמות של מיליוני שקלים בפרשת המסים. "החיים זה פעם למטה פעם למעלה", אמר בריאיון ששודר אתמול. "האשם העיקרי זה אני. אני אומר לעצמי 'איפה היית כל השנים האלה'? אני מאשים את עצמי, נתתי אובר אמון - זה כמו סוס עיוור".