הזמר שנחשד באיומים על אמרגנו: קובי פרץ

פרץ נחקר היום בחשד שאיים על מי שהיה מנהלו האישי במשך 12 שנה, יוחאי יעיש, ובחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. על פי החשד, הוא איים על יעיש במסרון. לפני שבועיים הוצתה דלת ביתו של האמרגן. אתמול שודר ריאיון עמו בו אמר בקשר לפרשה וליעיש: "גם רצחת וגם ירשת וגם קברת - אבל זה לא יקרה"

הזמר המפורסם שזומן היום לחקירה בחשד שאיים על אמרגנו לשעבר, הוא לא אחר מאשר קובי פרץ. האמרגן המאויים לכאורה הוא יוחאי יעיש, ורק אתמול פורסם בחדשות סוף השבוע ריאיון עם פרץ בו אמר: "לשבת בכלא? אני אגיד משהו - חוץ מבורא עולם אני לא פוחד מכלום, אין שום מחשבה, והיא לא עוברת". החקירה היום היא למעשה הסתעפות מפרשה ישנה בה נחשדו פרץ ויעיש בהעלמת מסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר החקירה היום שוחרר פרץ לביתו בערבות, והחקירה בעניינו, בחשד לאיומים וקשירת קשר לביצוע פשע, נמשכת. הזמר זומן לחקירה במשטרה כבר לפני 10 ימים אבל דחה שוב ושוב את הגעתו כי לדבריו היה עסוק, אך השוטרים הבהירו לו שלחקירה היום הוא חייב להגיע.

לפני כמה חודשים על פי החשד, הגיע פרץ ליעיש וביקש ממנו שייתן לו תצהירים בהם ייכתב שפרץ לא היה מעורב בכספים, ושיעיש היה האחראי לכל ההתנהלות הכספית. יעיש סירב, ואחרי כמה ימים קיבל מסרון מאיים ובו נכתב: "מי שיפגע בי אני אפגע בו כל חייו". יעיש התלומנן, וכפי שפורסם בכלי התקשורת - הפך לעד מדינה. לפני שבועיים הוצתה דלת ביתו של יעיש.

היום בחדר החקירות המתין יעיש לפרץ. החוקרים קיימו עימות בין השניים, במהלכו החליפו השניים דברים קשים. אז, ככל הנראה, ביצעו השוטרים תרגיל חקירה ויצאו מהחדר. לאחר מכן על פי החשד לקח פרץ בקבוק מים והתיז על האמרגן. כעת, הוא חשוד גם בתקיפה. עו"ד עמית ברטוב שמייצג את יעיש הסכים רק לאשר שמרשו היה בחקירת המשטרה.

פרץ: "רצחת וגם ירשת? זה לא יקרה"

לפני שבועיים, הפך יעיש, מי שהיה המנהל האישי שלו במשך 12 שנים, לעד מדינה נגד פרץ. יעיש ופרץ נחשדו בהעלמות של מיליוני שקלים בפרשת המסים. "החיים זה פעם למטה פעם למעלה", אמר בריאיון ששודר אתמול. "האשם העיקרי זה אני. אני אומר לעצמי 'איפה היית כל השנים האלה'? אני מאשים את עצמי, נתתי אובר אמון - זה כמו סוס עיוור".

"לא היה מנהל או אמרגן או מישהו שיצא כעד מדינה כלפי האומן שלו", הדגיש פרץ. "במשך 12 שנה אתה מפרנס מישהו - אני עבדתי, לא אף אחד אחר. הוא אוכל אצלך בבית, שותה ממך, והוא תוקע בך חרב, גם רצחת וגם ירשת וגם קברת - אבל זה לא יקרה".

לפני שנתיים וחצי התפוצצה הפרשה כשהשניים - פרץ ואמרגנו, נעצרו בחשד להעלמות מס. כשיצא מהחקירה לא היסס ואמר כי "חבל שיש אנשים מסוימים שרוצים לעשות פרסום על חשבון הגב שלי, כמו מס הכנסה שכל תקופה יש כוכב כזה או אחר". בריאיון אמר, "מס הכנסה פתחו לי את העיניים, אם היו אומרים לי כמה כסף הייתי מרוויח לא הייתי מאמין להם - לא ידעתי כלום ולא הייתי מעורב בכולם", הוא מבהיר. "איך יכולים להאשים מישהו אם הוא בחיים לא סגר הופעות? אפילו לטלפונים בחיים שלי לא עניתי ולא עמדתי מול לקוחות".

עורך הדין אודי ברזילי שמייצג את פרץ מסר בתגובה: "האמן סיים את חקירתו במשטרה. החקירה תואמה מראש ונעשתה באווירה מקצועית והוגנת.
המתלונן משמש בפעם השנייה כעד מדינה, ועושה כל מאמץ כדי להכפיש את האמן ואת הצלחתו בדרך של תלונות שווא. פרץ בכל מקרה השיב לכל שאלות החוקרים והכחיש את החשדות נגדן".