הצעירה שנדרסה פנתה לנהג שנמלט: "לפחות תתנצל"

רדאיט בלטה בת ה-19, הספורטאית שנפצעה בתאונת הפגע וברח ליד גבעת ברנר, שוחררה לביתה ושחזרה את רגע הדריסה. "לא עשינו כלום. אנחנו ילדים של המדינה, שרוצים לייצג אותה. הלכנו לרוץ ופתאום זה קרה לנו", סיפרה. חברתה טיגסיט ביטאו בת ה-15 עדיין מאושפזת בבית החולים

נמשך המצוד אחר נהג הטרקטורון שדרס ביום שישי במכוון שתי ספורטאיות צעירות, פצע אותן - ונמלט. טיגיסט ביטאו בת ה-15, ההבטחה הגדולה של נבחרת האתלטיקה לקראת אולימפיאדת ריו 2016 נותחה ומתאוששת בבית החולים. חברתה, רדאיט בלטה בת ה-19, ששוחררה לביתה שיחזרה את רגע הדריסה: "הוא העיף אותנו באוויר".

רדאיט סיפרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט על מה שקדם לאירוע: "בהתחלה עשינו אימון של חמישה קילומטרים. חזרנו, החלפתי בגדים, ואז הלכתי לרוץ עשרה קילומטרים. לאחר חמישה קילומטרים ראיתי טרקטורון עובר מול הפנים שלי ושל טיגיסט. הוא עבר בהתחלה, ואז הוא עשה סיבוב, חזר ופגע בנו".

"אני לא מצליחה לישון"

רדאיט הוסיפה: "הוא הלך, וחשב שאנחנו כבר לא בחיים אז הוא ברח. אחרי שפגע בנו אני כבר לא זוכרת כלום, כאב לי מאוד ברגליים. הוא העיף אותנו באוויר. האנשים שרצו איתנו, היתה לנו קבוצה טובה ועזרו לנו. טיגיסט נפגעה קשה ברגליים ועשתה ניתוח ביום שישי".

"אני לא יכולה ללכת בינתיים, רק בכיסא גלגלים", מספרת הספורטאית הצעירה. "היה לי לילה מאוד קשה, אני לא מצליחה לישון, כואב לי מאוד מאוד. אני לא יודעת מה קרה בדיוק שם. אני הייתי עייפה אחרי חמישה קילומטרים שרצנו, לא הצלחתי להבין מה קרה, הוא נתן לנו מכה - וברח", אמרה רדאיט.

"אני, טיגיסט ואלו שהיו איתנו לא עשינו כלום", היא סיכמה. "אנחנו ילדים של המדינה, שרוצים לייצג את המדינה שלנו. הלכנו לרוץ ופתאום זה קרה לנו. זה מאוד עצוב לנו". היא פנתה לדורס ואמרה: "שיביע חרטה, לפחות שיגיד שעשה את זה, ויתנצל".