הותר לפרסום: הרעלת המשפחה ברעננה - על רקע לאומני

המשטרה הצליחה לפענח את הרעלת המשפחה ברעננה לפני כשנה במהלך פריצה לביתה. פלסטיני מבית פוריק, שנעצר בחשד שהרעיל את מוצרי המזון והשתייה בבית, הודה בחקירתו כי פעל ממניעים לאומניים . שני ערבים ישראלים נעצרו בחשד כי סייעו לו

המשטרה התירה הבוקר לפרסום כי עצרה שלושה חשודים במעורבות בהרעלתם של בני משפחה מרעננה באוקטובר אשתקד, במהלך פריצה לביתם. החשוד המרכזי, פלסטיני מכפר בשומרון, הודה כי ביצע את המעשה ממניעים לאומניים. היום תוגש הצהרת תובע נגד החשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת הפרשה עולה כי שלושת החשודים עסקו באותה תקופה בשיפוצים בבית משפחת לרנר. להערכת המשטרה, החשוד המרכזי, עותמאן עדנאן נסערה, בן 46 מבית פוריק שבשומרון, נכנס באותו היום לבית המשפחה, והחדיר רעל קטלני המיועד להדברת חרקים לבקבוקי השתייה שהיו במקרר, על רקע לאומני.

ארבעת בני משפחה שלגמו מהבקבוקים נפגעו. האב אושפז בבית החולים במצב קשה, אשתו, בנם הפעוט והסבתא נפגעו גם הם. בנוסף, נפגע מתנדב של מד"א שהגיע לטפל בבית המשפחה ולגם גם הוא מהמשקה המורעל.

לפני מספר שבועות אירעה תפנית בחקירה

במשטרה טוענים שהחשוד החדיר רעל לכמה מוצרי שתייה ומזון שהיו בבית. במהלך השנה האחרונה ניסו ביחידה ללוחמה בפשיעה של תחנת כפר סבא בפיקודו של פקד רותם גיל לפענח את הפרשה - וצו איסור פרסום הוטל על פרטיה.

פקד גיל סיפר לחדשות 2 באינטרנט, כי במהלך החקירה נבדקו כמה כיוונים שונים ובהם חשד שהחשודים ביצעו את המעשה בעקבות סכסוך עם בני המשפחה, על רקע עבודות השיפוצים. אבל, לפני כמה שבועות אירעה תפנית בחקירה - והכיוון של סכסוך עם בעלי הבית נשלל. ראיות חדשות שנאספו הצביעו על נסערה כחשוד המרכזי, ובחקירתו הודה לבסוף כי ביצע את המעשה על רקע לאומני.

שני החשודים הנוספים הם ערבים תושבי ישראל. הראשון, חוסם עבד אל רחים בן 37 מטירה שבמשולש. על פי החשד, הוא היה בקשר עם בני המשפחה ושיתף פעולה עם החשוד המרכזי נסערה. בחקירתו טען כי לא ידע על ההרעלה אלא רק סייע לו לבצע את הפריצה. בביתו של חוסם נתפס גם חלק מהרכוש הגנוב מבית המשפחה.