תיעוד: הדקות שאחרי פגיעת הטרקטורון ברצות

טיגיסט ביטאו בת ה-15 ורדאיט בלטה בת ה-19 מאושפזות במצב קשה ובינוני לאחר שנדרסו על ידי רוכב הטרקטורון שדהר לעבר קבוצת הרצים במסגרתה התאמנו ליד גבעת ברנר. בני משפחותיהן מתפללים שיוכלו לחזור לרוץ. בלטה: "הוא פשוט דרס אותנו וברח". מאמנן: "הנהג חסר אנושיות"

משפחתה של טיגיסט ביטאו בת ה-15, ההבטחה הגדולה של נבחרת האתלטיקה לקראת אולימפיאדת ריו 2016 מתפללת שהבת תוכל לשוב למסלול המרוצים כמה שיותר מהר. טיגיסט נפצעה קשה וחברתה, רדאיט בלטה בת ה-19, גם היא אצנית בנבחרת ישראל, נפצעה בינוני בתאונת הפגע וברח סמוך לקיבוץ גבעת ברנר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה חושדים שרוכב הטרקטורון פגע בשתיים במכוון, לאחר שהמאמנים העירו לו על נהיגתו הפרועה. טיגסיט השתתפה רק לפני כמה חודשים באליפות העולם באתלטיקה לבתי ספר והתאונה אתמול אירעה במהלך אימון של נבחרת הנוער של ישראל בריצה.

"פתאום שמעתי איזה 'בום', ואז נפלנו אני וטיגיסט", סיפרה רדאיט בלטה ממיטתה בבית החולים קפלן שם היא מאושפזת. "לא עשינו כלום ולא שמענו אותו. הוא פשוט דרס אותנו וברח".

המאמן של הרצות על הנהג: חסר אנושיות

וודג' זבדיה, אחד מבכירי מאמני המרתון בישראל שמאמן את שתי הרצות והיה עמן אתמול באימון, שב לזירת התאונה ושחזר את הרגעים הקשים. "טיגיסט נפלה ונפצעה קשה מכיוון שהוא בא מהצד וחתך אותה. הוא ריסק לה את רגל ימין".

המאמן אמר כי הוא אפילו עוד לא דיבר עם הרופאים. "האם היא מסוגלת בכלל לקום וללכת? תעזוב את החלום שחלמה להגיע ולהוכיח לכולם. זה לא זה, אני לא מבין איך מישהו מתנהג ככה. מישהו פראי, חסר אנושיות, חסר לב". הוא פנה אל הנהג ואמר: "שיסגיר את עצמו, שיבוא לראות את הילדה. אולי, אולי הוא יתחיל לחשוב פעמיים".