עד לדריסה: הטרקטורון פגע בהן במהירות עצומה

שתי הצעירות שנדרסו בתאונת הפגע וברח אמש ליד גבעת ברנר הן חברות בנבחרת הריצה של ישראל והיו במהלך אימון כשנפגעו על ידי רוכב הטרקטורון שברח. רופא שנכח באימון והגיש סיוע ראשוני לנפגעות: "הנהג ממש הסתער לכיוון הרצים"

הצעירה בת ה-19 והנערה בת ה-15 שנפצעו אמש על ידי רוכב טרקטורון בתאונת הפגע וברח בשדות שליד גבעת ברנר הן חברות בנבחרת הריצה של ישראל. השתיים מאושפזות עדיין בבית החולים קפלן ברחובות. רופא שהיה עמן בריצת האימון שבה נדרסו סיפר: "הוא נכנס בהן במהירות עצומה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ד"ר שאול שגיב, מנהל המחלקה האורטופדית בבית החולים קפלן, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי מצבן של שתי הפצועות בסדר. "אחת מהן עברה ניתוח ברגל ומצבה משתפר", אמר. "מחר בבוקר נתחיל בהליך השיקום והיא תהיה בסדר".

המשטרה ממשיכה במצוד אחר רוכב הטרקטורון שעל פי החשד דרס בכוונה את הרצות ואז נמלט מהמקום.

"נהג הטרקטורון הסתער לכיוון הרצים"

ד"ר רפי ושיניצר ממחלקת הריאות בבית החולים קפלן נכח באימון של קבוצת הריצה כשאירעה התאונה. "אני הגעתי אליהן כמה דקות אחרי התאונה", אמר. "סיפרו לי שראו נהג טרקטורון שנסע במהירות מול קבוצת הרצים וממש הסתער לכיוונם. חלק מהרצים קפצו לצדדים וניצלו, ואז הוא סובב את הטרקטורון ודהר בכיוון ההפוך".

ד"ר ושיניצר הסביר כי לפני קבוצת הבנים שרצה היו בנות. "הוא נכנס בהן במהירות עצומה, היה לו שדה ראיה מלא ונקי, בלי אבק. אחרי שהוא פגע בהן הוא ברח וכשהוא נסע בין הבנים במהירות הוא בעט באחד מהם".

לדברי הרופא, "אנחנו לא יודעים מה הסיבה. כשהגעתי ראיתי את שתי הרצות שוכבות על הקרקע, אחת הייתה בלי הכרה. ואחרת עם עיוות קשה בשוק בגלל המכה. הן לא זכרו כלום". ד"ר ושיניצר ציין עוד כי שתי בנות נוספות ניצלו מפגיעה: "הן שמו לב שהוא מסתובב וחוזר וברחו".