פרשת הסחיטה בחוף בת"א: תשעה חשודים נעצרו בחשד למעשה

לאחר שבשבוע שעבר נעצרו חמישה חשודים, ובהמשך נוספו שניים לרשימה - ביצעה המשטרה במהלך הימים האחרונים מעצרים נוספים והגיעה לתשעה בני אדם החשודים כי ניסו לסחוט באיומים בעל עסק בחוף הדולפינריום שבת"א, כדי שישלם להם בתמורה ל"פרוטקשן". הבוקר הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם

אל בית משפט השלום בתל אביב יובאו הבוקר לדיון בהארכת מעצרם תשעה עצורים, החשודים בעבירות של סחיטה בכוח ובאיומים, תקיפה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע במועדון ימי בחוף הדולפינריום שבעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילתה של הפרשה בשבוע שעבר, אז הגיעו חמישה חשודים אל בית העסק - ואיימו על בעליו, כך על פי החשד. האחרון לא היסס, ופנה באופן מיידי למשטרה - שהגיעה למקום ועצרה חמישה חשודים. באחד הלילות אף הגיעו שוטרים לנתב"ג ועצרו בכיר בארגון פשיעה, שנחת בישראל לאחר טיסה מרומניה. במשטרה הופתעו לגלות כי החשוד בחר לחזור לישראל, לאחר שידע ככל הנראה כי בכוונת המשטרה לעצור אותו.

יצויין, כי נגד כל התשעה תוגש היום הצהרת תובע, ובכך מוגשת גם הבקשה להארכת מעצרם עד לתום ההליכים. החקירה בעניינם מתנהלת במפלג התשאול של מחוז תל אביב.

משפחת מוסלי - יעד מרכזי של המשטרה

החשוד שנעצר בנתב"ג מוגדר כבורג חשוב בארגון הפשיעה של משפחת מוסלי. על פי הערכות, המעצר יטלטל את שורות הארגון ויפגע בפעילות המשפחה. משפחת מוסלי מוגדרת כיעד המרכזי של מחוז תל אביב במשטרה והיא פועלת בקנה מידה ארצי.

בעל המסעדה בתל אביב, שנסחט על פי החשד על ידי העבריינים, סיפר כיצד הגיעו אליו החשודים והודיעו לו כי חצי מהעסק שלו שייך להם. "אמרו לי שאני צריך לפטר את השותף שלי, ולהכניס במקומו שותפים חדשים", סיפר בעל המסעדה, והוסיף: "הם התחילו לשבור כאן את כל העסק והכניסו מכות כאן לכולם, והיתה לי תחושה שאין להם פחד משום דבר. הם מחוץ ומעל לחוק".