תל אביב: שוטר ירה למוות בפורץ

תושב טול כרם כבן 33 נורה הלילה למוות בתום מרדף משטרתי בתל אביב, לאחר שנתפס בשעת ניסיון לפרוץ לכלי רכב. מדיווח ראשוני עולה כי שוטר שלא היה בתפקיד בשעת האירוע דלק אחר החשוד וירה בו לאחר שזה ניסה לתקוף אותו. נבדקת האפשרות כי החשוד שלף סכין. הטיפול באירוע הועבר לידי המחלקה לחקירות שוטרים

תקרית חמורה הלילה בת"א: תושב טול כרם בן 33 נורה למוות ע"י שוטר בחניון בצפון העיר, לאחר שנתפס כשהוא מנסה לפרוץ לכלי רכב וככל הנראה תקף את השוטר שדלק אחריו בסכין. הטיפול באירוע הועבר לידי המחלקה לחקירות שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטים ראשונים עולה כי השוטר, שלא היה בתפקיד בשעת האירוע, הבחין בשני חשודים כשהם מנסים לפרוץ לרכב סמוך לביתו בצפון ת"א ודרש מהם להזדהות. בתגובה החלו השניים להימלט מהמקום. בתום מרדף רגלי הצליח השוטר לתפוס את אחד החשודים בחניון ברחוב יעקב מרק, שם התפתח בין השניים מאבק. במשטרה חושדים כי הפורץ שלף סכין.

השוטר ירה לעבר פלג גופו העליון של החשוד - שוהה בלתי חוקי - והזעיק למקום כוחות משטרה והצלה. צוותי מד"א ביצעו בחשוד פעולות החייאה אף לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. אירוע הירי התרחש סמוך לישיבת רמב"ם בעיר. איתמר אליהו, אחד מבני הישיבה במקום, סיפר כי הבחין בשוטר רודף אחר הפורץ.

"אני חושב שראיתי שהוא מחזיק סכין. הם נאבקו ואז השוטר ירה", סיפר. "החשוד התחיל לפרכס ולהקיא ומהר מאוד הגיע אמבולנס למקום". כוחות גדולים של משטרה הגיעו לזירת האירוע והם עורכים כעת סריקות אחר החשוד השני שנמלט.

הטיפול באירוע הועבר לידי המחלקה לחקירות שוטרים וכבר לפנות בוקר ערך השוטר היורה שחזור קצר. לאחר מכן נלקח השוטר, כבן 50, לחקירה. קצין בכיר שפיקד עליו בעבר סיפר הלילה כי מדובר ב"שוטר רציני, שקול ומאוד מנוסה".

לפני כחודש: כתב אישום נגד שוטר שהביא למותו של הפורץ ברשלנות

זו אינה הפעם הראשונה שבה נהרג חשוד בפריצה בעת מעצרו על ידי השוטרים. בחודש האחרון דווח על הגשת כתב אישום נגד השוטר רצון בורה, בגין גרימת מותו ברשלנות של חזאם אבו אל בעאת שנחשד בגניבת רכב.

לפני כשנה עצר בורה חבורה של גנבי רכב בשכונת צהלה בצפון תל אביב. במהלך נטרול האיום, כשפרק את נשקו, נפלט כדור מאקדחו והרג את אבו אל-בעאת. כתב האישום נגד השוטר הוגש בשל החלטתו לפרוק את הנשק מעל גופו של החשוד, שהיה מנוטרל על הקרקע