עיכוב בהגשת כתב האישום נגד מוטי מלכה

הפרקליטות הגישה בקשה לדחיית הגשת כתב האישום בעניינו של ראש עיריית קרית מלאכי מוטי מלכה. לפני כחודש הוחלט להרחיק את מלכה מבניין העירייה מכיוון שהמתלוננות בפרשה מועסקות שם. ממשרד המשפטים נמסר: "יש כוונה לקבל החלטה במהירות המתבקשת"

דחייה בהגשת כתב האישום נגד מלכה. ארכיון (חדשות 2)

ראש עיריית קרית מלאכי מוטי מלכה, שנחשד בשורת עבירות בהן אונס וביצוע מעשים מגונים, הורחק מבניין העירייה לחודש - לאחר שבפרקליטות התחייבו להגיש כתב אישום בעניינו עד סוף התקופה. כעת הפרקליטות מבקשת דחייה נוספת של 10 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחודש הוציא שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה יעקב שינמן, צו הרחקה חלקי נגד מלכה, שקובע כי הוא אינו יכול להיכנס לבניין העירייה, שם על פי החשד ביצע חלק מהמעשים בהן נחשד - אונס, בעילה אסורה בהסכמה, מעשים מגונים ולקיחת שוחד. בעקבות ההחלטה נמנעה מראש העיר האפשרות לשוב למשרדו, אך הוא הורשה למלא את תפקידו מבניין צמוד למבנה העירייה.

בבית המשפט המחוזי ניתנה התחייבות להגיש כתב אישום נגד מלכה עד תום התקופה, זאת כתנאי להרחקתו, אך היום מתברר כי הם מבקשים דחייה נוספת. הפרקליטות הודיעה כי היא מבקשת דחייה של 10 ימים נוספים להגשת כתב האישום.

גורם בפרקליטות מסביר היום כי מדובר בתיק מורכב וההחלטה בסופו של יום תהיה של פרקליט המדינה עצמו.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "התיק מצוי על שולחנם של דרגים בכירים בפרקליטות, מתקיימים בו דיונים רצופים, הן בפרקליטות והן עם המשטרה, וכן בוצעו בו לאחרונה (בימים האחרונים ממש) השלמות חקירה נוספות. יש כוונה לקבל החלטה במהירות המתבקשת".