יידוי בקבוק התבערה בבת עין: הוארך מעצר הקטינים ב-4 ימים

שופט בית משפט השלום בירושלים, ירון מינטקביץ', הורה בצהריים להאריך ב-4 ימים את מעצרם של שלושת הקטינים בגילאים 12-13, החשודים במעורבות בהשלכת בקבוק התבערה על מונית פלסטינית בבת עין. הארכת המעצר – לאור התפתחות משמעותית מבחינה ראייתית נגד השלושה. השופט: "רואה את המעשה בחומרה"

בבית משפט השלום בירושלים הוארך בצהריים בארבעה ימים מעצרם של שלושת הקטינים החשודים בהשלכת בקבוק התבערה סמוך להתנחלות בת עין לפני כשבוע וחצי. השופט ירון מינטקביץ' קיבל לידיו דוח סודי שהעיד על התפתחות משמעותית מבחינה ראייתית נגד השלושה, והחליט להאריך את מעצרם. בדיון אמר השופט כי הוא "רואה את המעשה בחומרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הארכת מעצרם של השלושה, שממשיכים להכחיש כל מעורבות לאירוע בטענה כי יש להם אליבי, באה יממה לאחר הארכת מעצרם הקודמת. אלא שהפעם, לטענת הפרקליטות, הוארך מעצרם בארבעה ימים לאור ההתפתחות בחקירה.

גורמים במשטרת ש"י ציינו כי מעצרם של שלושת הקטינים, בגילאים 12-13, בוצע בתום חקירה סמויה, והדגישו כי יש בידיהם ראיות חזקות נגד הצעירים. "לא סתם היינו עוצרים קטינים", אמרו גורמים המקורבים לחקירה, "במקרה שכזה הדבר כמעט מהווה תקדים מבחינת גילם הצעיר".

על פי החשד, השלושה נכחו במקום, בזמן שבקבוק התבערה הושלך לעבר מונית פלסטינית, והביא לפציעתם של שישה פלסטינים. הרכב הפגוע עלה באש, ושני צוותי כיבוי אש הוזעקו למקום. הכבאים השתלטו במהרה על האש ובמקביל, פינו כוחות הצלה את ששת הנוסעים שנפגעו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים.