עבריין בכיר נעצר בחשד שסחט בעל מסעדה בתל אביב

בנמל התעופה בן גוריון נעצר עבריין בכיר בחשד שהיה מעורב בסחיטה של בעל מסעדה בחוף הים בתל אביב. במשטרה מעריכים כי מעצרו של החשוד, המוגדר כ"בורג משמעותי" בארגון הפשיעה של משפחת מוסלי, יפגע בפעילות הארגון

המשטרה עצרה הלילה בנמל התעופה בן גוריון בכיר בארגון פשיעה של משפחת מוסלי. העצור, שיצא לא מזמן ממאסר, חשוד שניסה לסחוט באיומים בעל מסעדה בחוף בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר עצר כוח משטרה, בפיקודו של מפקד ימ"ר תל אביב ניצב משנה גדי אשד, חמישה בני אדם בחשד שניסו להשתלט על מסעדה הממוקמת בחוף הים בתל אביב. במסגרת אותה פרשה הגיעו הלילה שוטרים לנתב"ג ועצרו בכיר בארגון פשיעה, שנחת בישראל לאחר טיסה מרומניה.

במשטרה הופתעו לגלות כי החשוד בחר לחזור לישראל, לאחר שידע ככל הנראה כי בכוונת המשטרה לעצור אותו. בכוונת המשטרה להביא אותו היום לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

משפחת מוסלי - יעד מרכזי של המשטרה

העצור מוגדר כבורג חשוב בארגון הפשיעה של משפחת מוסלי ועל פי הערכות, המעצר הולך לטלטל את שורות הארגון ולפגוע בפעילות המשפחה. משפחת מוסלי מוגדרת כיעד המרכזי של מחוז תל אביב במשטרה, והיא פועלת בקנה מידה ארצי.

בעל המסעדה בתל אביב, שנסחט על פי החשד על ידי העבריינים, סיפר כיצד הגיעו אליו החשודים והודיעו לו - חצי מהעסק שלך שייך לנו. "אמרו לי שאני צריך לפטר את השותף שלי, ולהכניס במקומו שותפים חדשים", סיפר בעל המסעדה והוסיף: "הם התחילו לשבור כאן את כל העסק ו... הכניסו מכות כאן לכולם, והיתה לי תחושה שאין להם פחד משום דבר. הם מחוץ לחוק. מעל החוק".

המקרה הזה הוא חלק מתופעה רחבה הרבה יותר. עבריינים מנסים ללא הפסקה להשתלט על בתי העסק בחוף הים. במשטרה מבקשים להילחם בתופעה אך מרבית בעלי העסק - עדיין מפחדים להתלונן.